Magic Castle jest dostępne za darmo. Po ponad 20 latach dokończono prace nad grą z PlayStation

News
1340V
Magic Castle jest dostępne za darmo. Po ponad 20 latach dokończono prace nad grą z PlayStation
Wojciech Gruszczyk | 04.01.2021, 15:02

W 1998 roku grupa japońskich deweloperów próbowała przygotować Magic Castle. Tytuł miał trafić na pierwsze PlayStation, ale przez lata nikt nie dokończył prac nad grą. Sytuacja właśnie się zmieniła i pozycja trafiła do Sieci.

Na pierwszym PlayStation nie brakowało ciekawych produkcji, ale pewne japońskiego studio nigdy nie otrzymało szansy, by dokończyć prac nad swoją grą. Twórcy w osiem miesięcy stworzył podstawy tytułu, które zostały rozesłane do wydawców – w tym do Sony.

Magic Castle miało trafić na pierwsze PlayStation, ale w pewnym momencie japoński wydawca poprosił twórców, by deweloperzy porzucili projekt i zajęli się innym tytułem. Gra niestety także nie zadebiutowała – w swoim czasie zespół miał nawet pracować nad inną pozycją dla firmy, która „tworzy słynne japońskie RPG-i”, ale także i w tym wypadku produkcja nie zadebiutowała.

Po ponad 20 latach, jeden z członków studia PIROWO odnalazł kod źródłowy Magic Castle i postanowił dokończyć prace nad pozycją. Teraz tytuł jest dostępny i można go pobrać z Sieci.

Warto zauważyć, że Magic Castle powstawał wiele lat temu, ale deweloperzy już w tamtym czasie zadbali o między innymi personalizowane UI oraz dynamiczną muzykę. Grę pobierzecie z tego miejsca.

Źródło: https://kotaku.com/unfinished-japanese-ps1-game-completed-released-two-de-1845981372

Komentarze (15)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper