Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 04.01.2021 12:40
dragon's dogma 2
527V

Dragon's Dogma 2 coraz bliżej? Główny twórca marki już pisze o nowym projekcie

Wygląda na to, że listopadowy przeciek o tym, że nadciąga Dragon's Dogma 2 może być prawdziwy. Główny autor gry już zapowiada ogłoszenia.

Ostatnio znów zrobiło się głośno wokół trochę niedocenianego Dragon's Dogma. Produkcja doczekała się niezłej, animowanej adaptacji serialowej na Netflixie. Pojawiły się też w listopadzie 2020 roku pogłoski, że Capcom pracuje aktualnie nie tylko nad nowym Monster Hunterem, Resident Evil i Onimushą, ale również nad Dragon's Dogma 2.

Wygląda na to, że rzeczywiście coś jest na rzeczy. Hideaki Itsuno, główny twórca Dragon's Dogma, który kierował 150 osobowym zespołem, zajmującym się produkcją tego tytułu, już zapowiedział na Twitterze, że szykuje dla nas nowy tytuł i ogłoszenie.

Szczęśliwego Nowego Roku!
Zagraliście już w DMC5 SE? Jeśli kupiliście nową konsolę, to zachęcam. (...) Mój nowy projekt, nad którym obecnie są prowadzone prace, już sunie po torach. Sporo jeszcze drogi przed nami, ale już wyczekujcie ogłoszenia! - napisał Hideaki Itsuno.

W wywiadzie z 2019 roku Itsuno podkreślał, że Dragon's Dogma było największym wyzwaniem jego kariery, w związku z tworzeniem zupełnie nowego IP. "Jeśli mógłbym, to chciałbym stworzyć Dragon's Dogma 2 - to byłoby niesamowite" - powiedział wtedy deweloper z Capcomu. Możliwe, że twórca faktycznie jakiś czas temu dostał zielone światło i tym projektem, nad którym pracuje obecnie autor jest właśnie kontynuacja tej action-RPG-owej marki. Czekamy na pierwsze, konkretne informacje - miejmy nadzieję, że jeszcze w 2021 r.

Źródło: https://wccftech.com/dragons-dogma-director-teases-new-project/

Tagi: Capcom dogma dragon's dogma dragon's dogma 2