Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 02.01.2021 19:30
Breakpoint
3400V

Ghost Recon Breakpoint na PS5 i XSX w analizie technicznej. Gra wygląda i działa lepiej na sprzęcie Microsoftu

Xbox Series X zdecydowanie lepiej radzi sobie z Ghost Recon Breakpoint od swojego największego rywala - PlayStation 5. Posiadacze konsol Sony muszą czekać na kolejne aktualizacje, dzięki którym deweloperzy mają umożliwić im zabawę w 4K.

Tom Clancy's Ghost Recon: Breakpoint sprzedało się fatalnie - przyczyniła się do tego przede wszystkim niedopracowana warstwa techniczna gry, która zmuszała posiadaczy bazowych konsol PlayStation 4 i Xbox One do niestabilnej rozgrywki.

Ubisoft jednak nie porzucił gry i dostarczył posiadaczom Breakpointa wiele poprawek, w tym również next-genową aktualizację dla posiadaczy PlayStation 5 i Xboksów Series X|S. Na kanale ElAnalistaDeBits pojawił się już materiał, który analizuje warstwę techniczną ww. tytułu.

Już na początku warto zaznaczyć, że gra działa na sprzęcie Sony w rozdzielczości [email protected] (tryb graficzny) oraz [email protected] (tryb wydajnościowy), choć warto zaznaczyć, że deweloperzy chcą umożliwić posiadaczom PS5 rozgrywkę w rozdzielczości 4K w trybie graficznym - kiedy to nastąpi? Obecnie nie wiadomo. W przypadku Xboksa Series X mamy do czynienia z natywnym [email protected] (tryb graficzny) oraz [email protected] (tryb wydajnościowy), a mówiąc o XSS musimy zadowolić się jednym trybem umożliwiającym zabawę w [email protected] Na wszystkich konsolach liczba klatek na sekundę jest stała, a spadki chociażby o 2-3 FPS-y to rzadkość.

Natomiast, jak zauważył autor poniższego filmiku, odległość rysowania obiektów na XSX jest większa od PS5. Ponadto, sprzęt Microsoftu wygrywa w starciu z Sony również pod względem jakości roślinności, jak i samych tekstur, choć to może zmienić się, gdy Ubisoft umożliwi użytkownikom PS5 rozgrywkę w rozdzielczości 4K.

Źródło: https://twistedvoxel.com/ghost-recon-breakpoint-runs-at-4k-on-xsx-1440p-on-ps5-supports-60-fps-mode-on-both/

Tagi: Tom Clancy's Ghost Recon: Breakpoint Ubisoft