Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.12.2020 16:24
PS5 i PS4 Sony PlayStation Store
2797V

Problemy z kupowaniem gier z PS5 i PS4. Sony ostrzega przed błędami

Sony wysyła wiadomości e-mail do graczy, którzy mogą w najbliższych dniach doświadczyć problemów z kupowaniem gier na PS5 i PS4 na PlayStation Store. Niedogodności są związane z dyrektywą Unii Europejskiej.

W połowie września weszła w życie unijna dyrektywa PSD2, której zadaniem jest zwiększenie bezpieczeństwa płatności online. Jest to dodatkowe zabezpieczenie mające za zadanie wyeliminować sytuację, podczas których ktoś dokonuje zakupów za pomocą przykładowo skradzionej karty kredytowej.

Sony najwidoczniej wprowadziło wszystkie wymagania dotyczące PSD2 na PlayStation Store i teraz korporacja wysyła wiadomości e-mail ostrzegając graczy o możliwych niedogodnościach. Od 1 stycznia 2021 roku możemy natrafić na błędy, przez które nie kupimy gier na PS5 i PS4 za pomocą posiadanych kart kredytowych.

Nowy standard zabezpieczeń wymaga od kupujących potwierdzenia swojej autentyczności podczas finalizacji procesu płatności – przykładowo przez dwuetapową weryfikację. Sony podejrzewa, że w rezultacie mogą pojawić się problemy z uwierzytelnianiem i Japończycy ostrzegają graczy.

Błędy mogą pojawiać się podczas płatności kartami kredytowymi oraz debetowymi, ale jeśli natraficie na taką sytuację – wystarczy kupić w jednym z cyfrowych sklepów zdrapkę PlayStation, dodać ją i następnie dokończyć zakup.

Pamiętajcie o trwającej „epickiej promocji” na PlayStation Store, w której wylądowało ponad 1200 produkcji.

Źródło: https://playfront.de/playstation-store-sony-erwartet-ab-januar-moegliche-probleme-bei-zahlungen/

Tagi: PlayStation 4 playstation 5 problemy PS4 ps5 psn sony