Iza Łęcka Iza Łęcka 29.12.2020 09:15
Nioh 2 okładka
839V

Nioh 2 to ostatnia gra w serii. Team Ninja rozpoczyna nowy projekt – nadszedł czas na Ninja Gaiden?

Nioh 3 nie powstaje. Koei Tecmo ma inne plany i choć zamierza kontynuować rozwój pozycji czerpiących z japońskiej kultury oraz historii, to nie możemy się spodziewać, że kolejna część serii zostanie stworzona. W sprawie uniwersum wypowiedział się reżyser Team Ninja.

W najnowszym numerze Famitsu zamieszczone zostały wypowiedzi japońskich deweloperów, którzy podsumowali ostatnie 12 miesięcy. Fumihiko Yasuda również odniósł się do najbliższych planów swojego zespołu i potwierdził, że Team Ninja zakończyło rozwój serii Nioh. Nie poznaliśmy powodu tej decyzji, jednak deweloperzy planują skupić się na zupełnie innych projektach.

W 2021 roku rozpoczną się poważne prace nad kilkoma produkcjami, tymczasem Kou Shibusawa (prezes Koei Tecmo) oświadczył, że jego firmy nieustannie zamierzają opracowywać gry oparte na japońskiej historii i kulturze. 

Trzeba przyznać, że jest to zaskakująca decyzja, biorąc pod uwagę, z jaką przychylnością graczy spotkała się wymagająca przygoda pół człowieka, pół demona i jak dobre wyniki generował Nioh. Twórcy kilkukrotnie chwalili się rezultatami serii, ale najwidoczniej ich plany podążą w nieco innym kierunku. Może nadejdzie czas na powrót Ninja Gaiden? Przypomnijmy, że Team Ninja zapowiedziało chęć rozwijania serii, natomiast na początku grudnia Koei Tecmo zarejestrowało stosowny znak towarowy.

Pamiętajmy, że Nioh i Nioh 2 w ulepszonych wydaniach trafią w przyszłym roku na PlayStation 5.

Źródło: https://screenrant.com/nioh-2-last-game-says-developer/

Tagi: Koei Tecmo nioh Nioh 2 nioh 3 Team Ninja