Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 23.12.2020 14:00
gta 5
1281V

GTA Online - modderzy mogą wykraść dane osób zwiedzających Los Santos za pomocą... menu

Jak podaje jeden z graczy GTA Online, w module sieciowym do GTA 5 występuje poważny błąd, przez który modderzy mogą uzyskać informacje o graczach zwiedzających Los Santos.

Niedawno dowiedzieliśmy się, że Rockstar szykuje jeszcze więcej zawartości dla pojedynczego gracza w GTA Online. Co więcej, w sieciowym module zaimplementowanym do Grand Theft Auto V dodano dokładnie wczoraj świąteczny event, ale nie oznacza to, iż pracownicy amerykańskiej firmy mogą udać się na odpoczynek i spokojnie wyczekiwać sylwestra.

Jak podaje jeden z użytkowników Twittera, posiadacze "pecetowej" wersji GTA 5 są narażeni na niebezpieczeństwo. A dokładniej to ci, którzy chcąc umilić, tudzież upiększyć sobie rozgrywkę, instalują modyfikację zmieniające czcionkę czy kolorystykę menu w GTA Online.

Okazuje się, że instalując znane modyfikacje zmieniające menu gry, modderzy często proszą użytkowników o opuszczenie trybu dla pojedynczego gracza lub sesji online, do której inni mogą dołączać za pomocą specjalnego zaproszenia. Po zaakceptowaniu prośby, modder z ogromną łatwością może uzyskać dostęp (również przeprowadzić atak DDoS) do informacji o graczu - kiedy wchodzi do rozgrywki online, a także poznaje jego adres IP, a co za tym idzie, najczęściej miejsce zamieszkania.

Miejmy nadzieję, że do końca roku Rockstar Games rozwiąże wyżej opisany, bardzo niebezpieczny exploit. Do tego czasu najlepiej nie korzystać z modyfikacji, które upiększają menu GTA 5.

Źródło: https://gamerant.com/gta-online-exploit-mod-ddos-personal-information/

Tagi: Grand Theft Auto V Rockstar Games Rockstar North