Iza Łęcka Iza Łęcka 15.12.2020 09:48
ARK 2 Vin Diesel
1930V

Ark 2 czasowo ekskluzywny na Xbox Series X|S i PC. Vin Diesel został producentem gry

Microsoft potwierdził czasową wyłączność dla Ark 2. Producent Xboksów Series X|S upewnił się, że wraz z dniem debiutu specyficzna produkcja będzie dostępna wyłącznie na amerykańskich konsolach oraz PC.

Podczas The Game Awards ujawniono Ark 2, które wywołało spore poruszenie. Studio Wildcard przedstawiło produkcję na materiale zawierającym niektóre elementy, jakich gracze mogą spodziewać się po premierze w 2022 roku na Xboksach Series X|S i PC. Microsoft zadbał o czasową ekskluzywność. Co więcej, w tytule zobaczymy Vin Diesela, który nie tylko będzie bohaterem gry, ale pojawi się w zapowiedzianym „Ark: The Animated Series”. Tym razem śmiałkowie będą musieli zmierzyć się z niebezpiecznymi, specyficznie wykreowanymi dinozaurami, nieprzyjaznym środowiskiem i agresywnymi ludźmi.

Okazuje się, że aktor znany z serii "Szybcy i Wściekli" jest wielkim entuzjastą pierwszej odsłony, w której spędził już ponad 1000 godzin. Po nawiązaniu kontaktu z deweloperami, został on producentem wykonawczym sequela, mającym wpływ na proces tworzenia pozycji.

Gigant z Redmond posiada długą, wspólną historię z IP, a współpraca z twórcami przebiega najwyraźniej bardzo dobrze, co sugeruje ustalona ekskluzywność. Ark: Survival Evolved trafiło w 2015 roku do Xbox Game Preview, na premierę Xboksa One X była to jedna z pierwszych propozycji wykorzystująca możliwości mocniejszej konsoli (Xbox One X Enhanced), natomiast w styczniu 2019 roku tytuł trafił do Xbox Game Pass. Obecnie subskrybenci mogą również sprawdzać dodatki. Gra została zoptymalizowana dla Xboksów Series X|S.

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2020/12/14/ark-2-coming-to-xbox-series-xs-console-launch-exclusive/amp

Tagi: Ark 2 ARK: Survival Evolved