Disney ujawnia nowe seriale z uniwersum Gwiezdnych wojen! Zwiastuny Andor, The Bad Batch i więcej

Filmy/seriale
2098V
Disney ujawnia nowe seriale z uniwersum Gwiezdnych wojen! Zwiastuny Andor, The Bad Batch i więcej
Bartosz Dawidowski | 11.12.2020, 09:44

To była wyjątkowo ciekawa noc - nie tylko pod względem masy zapowiedzi z The Game Awards 2020. Do akcji przystąpił też Disney, który ujawnił swoje plany.

Disney zapowiedział w nocy wiele nowych produkcji, które zmierzają do uniwersum Star Wars. Przede wszystkim chodzi o 3 sezon "The Mandalorian" i seriale Lando i The Acolyte.  Zacznijmy od kultowego już "Mandaloriana". Disney zapowiedział, że zachwalana produkcja otrzyma 3 sezon - ponownie tworzony przez sprawdzonego już Jona Favreau.

Dalsza część tekstu pod wideo

Kolejne nowości to 2 spin-offy "Mandaloriana", czyli seriale "The Rangers of the New Republic" oraz "Ahsoka", które rozgrywać się będą mniej więcej w tym samym czasie, co "The Mandalorian". W "Ahsoka" zobaczymy w akcji Rosario Dawson. Aktorka występowała wcześniej m.in. w "Zombieland: Kulki w łeb" i w serialu "Weird City".

Jeśli lubicie seriale animowane, to zdecydowanie warto zwrócić uwagę na "Star Wars: The Bad Batch". Disney ujawnił już trailer tej animacji, która wygląda zaskakująco dobrze - firma celuje tutaj nie w klimaty dla młodszych odbiorców, tylko w dojrzalsze motywy.

Jest coś jeszcze bardzo ciekawego dla fanów anime. To serial "Star Wars: Visions", który ma pokazać uniwersum Gwiezdnych Wojen z perspektywy twórców japońskiej animacji. Niestety nie ujawniono jeszcze szczegółów na temat tego przedsięwzięcia.

"Lando" będzie serialem, w którym prześledzimy losy znanego, tytułowego przemytnika. Za tworzenie serialu zabrał się Justin Simien, który wcześniej odpowiadał za produkcję Netflixa pt. "Drodzy biali". 

Kolejna produkcja z uniwersum Gwiedznych Wojen to "The Acolyte", o którym już wcześniej pojawiały się plotki. Rzeczony thriller tworzy Leslye Headland, odpowiedzialna wcześniej za "Russian Doll". Co ciekawe - rzeczony serial stanowi prequel do całej sagi Star Wars - akcja rozegra się ok. 200 lat przed pierwszymi pokazanymi dotychczas wydarzeniami z filmów.

Ciekawie zapowiada się też "Star Wars: Andor", czyli serial, który wleci do Disney+ w 2022 roku. Występuje w nim Diego Luna - oczywiście w roli tytułowego bohatera, Cassiana Andora. Serial zapowiedziano w filmiku, który znajdziecie poniżej.

Last but not least - Disney zapowiedział "Star Wars: Obi-Wan Kenobi", czyli serial, którego akcja rozpocznie się 10 lat po wydarzeniach z "Zemsty Sithów". Poniżej czeka na was pierwszy teaser (niestety na razie bez konkretów - zobaczyliśmy tylko logo nowego serialu).

Wszystkie wymienione produkcje zmierzają na platformę VOD Disney+.

Źródło: własne

Komentarze (16)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper