Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.12.2020 16:27
Ultimate ADOM - Caverns and Chaos
520V

Ultimate Adom Caverns of Chaos zapowiedziane. Zwiastun przygotowuje na klasyczny dungeon crawler

Gracze coraz chętniej wracają do klasyków, więc pewnie wielu sympatyków dungeon crawlerów zainteresuje się najnowszą produkcją studia Team ADOM. Twórcy opracowują Ultimate ADOM - Caverns and Chaos i gra już w przyszłym roku wyląduje na komputerach osobistych. Dzisiaj otrzymaliśmy komplet informacji oraz możemy sprawdzić zwiastun.

Ultimate ADOM - Caverns and Chaos to dungeon crawler pomieszany z rogalem, który został inspirowany największymi klasykami gatunku. Gracze podczas rozgrywki będą przedzierać się przez niekończące się, generowane proceduralnie lochy oraz zmierzą się z wieloma przeciwnikami.

Akcja gry została umiejscowiona w Ancardii, gdzie ludzie nie potrafią docenić spokoju. Pokonane zło odeszło, a śmiałkowie zamiast cieszyć się dobrobytem, siedem różnych frakcji spiera się o możliwość kontroli nad tym, co pozostawiła po sobie klęska Andora Drakona. Sytuacja rodzi nowe niebezpieczeństwo, z którym będzie musiał zmierzyć się każdy zainteresowany gracz – wojownicy trafią do Jaskiń Chaosu, gdzie rozpoczną walkę z przeciwnikami.

Thomas Biskup, twórca ADOM, wspomniał o Ultimate ADOM - Caverns and Chaos następującymi słowami:

„Bycie osobą, która od 1994 roku tworzy grę i wciąż jest wspierana przez aktywną i oddaną społeczność, sprawia, że jestem niewiarygodnie dumny. Po 25 latach będziemy kontynuować historię ADOM i przeniesiemy to doświadczenie do współczesnego świata. Ultimate ADOM - Caverns of Chaos oferuje dużo głębi dla weteranów gatunku, ale zawiera konieczne poprawki, opcje i ulepszenia najwyżej jakości, które zapewniają równie przyjemne wrażenia współczesnemu graczowi”

Jesteście zainteresowani? Ultimate ADOM: Caverns of Chaos zadebiutuje 11 lutego 2021 roku na Steam. Poznajcie również kluczowe cechy tytułu:

  • Nieograniczona głębia - wybieraj spośród szerokiej gamy klas, płci, ras i frakcji, aby stworzyć i dopasować idealną postać do swojego stylu gry,
  • Prawdziwy roguelike - poziomy generowane proceduralnie oraz potwory i przedmioty sprawiające, że każda rozgrywka jest inna,
  • Więcej czarów niż pomieszczą podręczniki Hogwartu - dzięki wielu wyspecjalizowanym szkołom magii i ponad 100 zaklęciom do wyboru, magowie odwiedzający lochy mają do dyspozycji mnóstwo zaklęć, które pozwolą im przebrnąć przez ciemność,
  • Fajną masz tę rękę - weź odcięte kończyny swoich wrogów i przeszczep je do własnego ciała, w końcu więcej rąk to więcej broni do trzymania,
  • Złota rączka - mając do dyspozycji ponad 80 drzewek umiejętności, początkujący poszukiwacze lochów mają wiele opcji na stworzenie najlepszego wojownika; ponadto na odkrycie czekają dziesiątki ukrytych umiejętności!
  • Nowocześnie czy klasycznie - współczesna grafika albo tradycyjne kodowanie, wybór należy do Ciebie! Gracze mogą również przełączać się między trybem 3D a widokiem z góry na dół.

Źródło: Informacja prasowa: bettergamingagency

Tagi: Ultimate ADOM Ultimate ADOM - Caverns and Chaos Zapowiedź