Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.12.2020 17:07
PS5 panel
1314V

Czarne PS5 dzięki nieoficjalnym panelom. Firma twierdzi, że może „sprzedawać bezpiecznie”

Firma Game Armor rozpoczęła zbieranie wstępnych zamówień na kolorowe panele do PS5. Zdaniem pracowników, w tym wypadku Sony nie zablokuje sprzedaży, ponieważ firma potrafi obejść restrykcje japońskiej korporacji.

Jeszcze przed premierą PS5 pojawiła się firma, która chciała oferować nieoficjalne panele do PlayStation 5, ale Sony zablokowało dystrybucję. Zainteresowani zostali zmuszeni do zmiany nazwy i teraz sprzedają skiny na dwie konsole nowej generacji.

Game Armor jest jednak przekonane, że może bez problemu sprzedawać elementy do PS5 – zdaniem przedstawicieli firmy, w tym wypadku nie wykorzystano zbliżonego znaku towarowego, na obudowie nie znajdziemy loga PlayStation i same części są projektowane w inny sposób i w rezultacie koncepcja ma nie naruszać patentu Sony.

Jest to na pewno ciekawa sytuacja, ponieważ wśród graczy znajduje się wielu chętnych, którzy wciąż czekają na ruch Sony. Japończycy aktualnie mierzą się z problemem dostarczenia na rynek odpowiedniej liczby egzemplarzy PS5, więc przynajmniej aktualnie producent PlayStation nie przedstawił swoich elementów.

Jeśli jednak Game Armor będzie mogło zrealizować swój projekt, to możemy być świadkami wysypu podobnych propozycji.

PS5 panele PlayStation 5

 

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/a-new-company-selling-custom-ps5-faceplates-insists-it-can-sell-safely/

Tagi: playstation 5 ps5 Sony