Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 07.12.2020 11:31
Monster Hunter film
2890V

Monster Hunter sciągnięty z kin w Chinach za żart. Gracze bombardują Monster Hunter World na Steam

Film Monster Hunter zadebiutował już w części kin - między innymi w Chinach. Okazuje się, że pierwsze seanse nie są jednak zbyt fortunne dla producentów i dystrybutora.

Chińscy widzowie wpadli w szał podczas pierwszych seansów filmu "Monster Hunter". Wszystko w związku z rzekomo rasistowskim żartem, który znalazł się w filmie. Dokładnie chodzi o 10-sekundową scenę, w której Jin Au-Yeung (znany pod pseudonimem MC Jin) wypowiada następujący tekst: “Look at my knees. What kind of knees are these? Chi-neese.”

Film, który debiutował w Państwie Środka 3 grudnia 2020 r. został już wycofany z chińskich kin. Prawdopodobnie film wróci do oferty kin po modyfikacji/wycięciu wspomnianej sceny. To jednak nie zadowala części wściekłych widzów, którzy wylewają swoje żale na Bogu ducha winnej grze Capcomu (japońska firma nie miała nic wspólnego z tworzeniem filmu).

Monster Hunter World jest obecnie "bombardowane" na Steamie (średnia gry z ostatniego miesiąca spadła nagle do 68%; rozszerzenia Iceborne do 48%) przez użytkowników. Valve już zapowiedziało, że prawdopodobnie usunie wiele ostatnich recenzji posiadaczy Monster Hunter World, ponieważ nie mają one nic wspólnego z zawartością gry.

Na Zachodzie film "Monster Hunter" ma zadebiutować w kinach dopiero pod koniec grudnia.

Źródło: https://deadline.com/2020/12/china-pulls-monster-hunter-release-cinemas-censorship-1234651005/
https://wccftech.com/monster-hunter-world-gets-review-bombed-on-steam-due-to-racist-joke-in-the-movie/

Tagi: Capcom Monster Hunter World