Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 05.12.2020 09:30
Nail Druckmann awans w Naughty Dog
2621V

Naughty Dog ze sporą zmianą. Neil Druckmann awansowany na nowego prezesa studia

Wraz ze zbliżającym się końcem roku w Naughty Dog doszło do przetasowań na najwyższych szczeblach. Człowiek, który jest dla wielu osób twarzą wielu projektów studia, awansował na wyższe stanowisko.

Naughty Dog zaliczyło kolejny bardzo udany rok. Dzięki świetnemu przyjęciu The Last of Us Part II, o twórcach znów było głośno, a kolejne nagrody zasypały siedzibę jednej z największych firm w rękach Sony Interactive Entertainment. Gracze nie mogli narzekać. A Neil Druckmann to prawdopodobnie osoba, która jest dla wielu osób twarzą tych sukcesów. Twórca bardzo często stanowił swego rodzaju pomost między studiem i fanami.

Przez swoje działania (oraz sukcesy współtworzonych marek) awansował na stanowisko "współprezesa" Naughty Dog! Stanowisko będzie dzielił z innym znanym twórcą - Evanem Wellsem, który od 3 lat piastował tę funkcję w pojedynkę. Czego by nie mówić, w pełni zasłużona nagroda i bez wątpienia wyraz docenienia ogromu pracy, jaki Druckmann wkładał w gry studia przez ostatnie lata.

Warto bowiem dodać, że ostatnie trzy (z siedemnastu) spędził w Naughty Dog jako zastępca prezesa. Tę rolę będą teraz pełnić Christian Gyrlinger oraz Alison Mori. Na ten moment nie wiadomo natomiast, czy wyższa pozycja Neila Druckmanna na szczeblu kariery przyczyni się do większego zakresu wpływów na przeróżne tytuły. Prawdopodobnie czas pokaże, jaki kierunek obierze ekipa przy okazji nowych zmian.

Źródło: https://gamingbolt.com/the-last-of-us-part-2-director-neil-druckmann-is-now-co-president-of-naughty-dog

Tagi: Naughty Dog Sony Interactive Entertainment The Last of Us Part II