Iza Łęcka Iza Łęcka 04.12.2020 13:05
Anthem BioWare
891V

BioWare nie rezygnuje z rozwoju Anthem. Pomimo problemów, studio wciąż ratuje grę

Przetasowania kadrowe nie zachęcają BioWare do zrezygnowania z ulepszania Anthem. Tytuł jest wciąż rozwijany, dzięki czemu w przyszłym roku powinniśmy usłyszeć nieco więcej o wersji 2.0.

Wczoraj otrzymaliśmy zaskakujące wieści dotyczące kolejnych zmian w kadrze BioWare. Casey Hudson ponownie odszedł z doświadczonego studia, a wspólnie z nim zespół opuścił także producent Dragon Age 4.

Nie oznacza to, że BioWare unieważnia swoje plany czy zakres wcześniej prowadzonych prac. Pomimo dużych przeobrażeń, zespół nadal pragnie rozwijać Anthem, które jest ratowane przez oddział z Austin. Okazuje się jednak, że nawet ten projekt doświadczy kilku modyfikacji, ponieważ Christian Dailey, który nadzorował prace nad Anthem 2.0, będzie odpowiedzialny za Dragon Age 4.

Dailey nie ukrywał, że porzucenie Anthem na rzecz Dragon Age 4 było dla niego „trudną decyzją”, ale gra jest w dobrych rękach całego zespołu, który ma poradzić sobie z ożywieniem produkcji.

W przyszłym roku zatem powinniśmy otrzymać konkretne informacje dotyczące stanu prac, a przedstawiciele BioWare Austin odniosą się również do next-genowego wydania strzelanki. Ulepszenia dla PlayStation 5 i Xboksa Series X|S na pewno nie stanowią obecnie priorytetu ekipy, która w przyszłości podejmie się również tego wyzwania.

Źródło: https://gamingbolt.com/anthem-overhaul-still-in-the-works-confirms-bioware-austin-studio-director

Tagi: Anthem BioWare Electronic Arts