Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 04.12.2020 09:54
Immortals Fenyx Rising
779V

Immortals Fenyx Rising w reklamie wydania na PS5. Ubisoft zachwala 4K i 60 fps

Immortals Fenyx Rising raczej nie zachwyciło recenzentów (pojawiło się sporo mocno krytycznych ocen). Ubisoft nie odpuszca jednak - tym razem zachęcając do next-genowego wydania gry.

Ubisoft tym razem łączy siły z Sony, prezentując najważniejsze atrakcje z wydania gry na PlayStation 5.

W reklamie wydawca przypomina, że grecka przygoda w Immortals Fenyx Rising działa na PS5 w rozdzielczości 4K, przy 60 klatkach na sekundę. Gra oferuje też "szybkie loadingi", dźwięk Tempest 3D i system haptycznych wibracji na kontrolerze DualSense.

Brzmi to wszystko w marketingowym przekazie cudownie. Jak jest jednak naprawdę? W pierwszych analizach graficznych tego tytułu Ubisoftu wyszło, że płynność animacji jest na PS5 satysfakcjonująca.  W trybie Performance, który generuje 60 fps, udaje się utrzymać taką wartość nawet przy większych walkach. Rozdzielczość dynamiczna spada jednak w takim trybie do niższych wartości niż natywne 4K.

Część osób narzeka jednak na "mikrozacięcia" animacji występujące na PS5 w trybie 60 fps. Wygląda na to, że mają one związek z bugiem.  Zjawisko to możecie podejrzeć w drugim filmiku.

W tym miejscu możecie sprawdzić, jakie oceny zgarnęło Immortals Fenyx Rising.

Tagi: Immortals Fenyx Rising Ubisoft