Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.12.2020 14:31
Xbox Series XS
1880V

Microsoft jest „bardzo skupiony na grach”. Szef korporacji mówi o strategii, by wygrać „wojnę konsolową” z PS5

Microsoft na przestrzeni ostatnich lat zainwestował wiele w swój oddział gier, ale najwidoczniej korporacja nie zwalnia. Satya Nadella podczas spotkania z inwestorami potwierdził, że Microsoft skupia się teraz na naszej branży. Są to dobre informacje dla fanów elektronicznej rozgrywki.

Na początku 2021 roku Microsoft ma dokończyć transakcję, dzięki której przejmie Bethesdę, ale to nie koniec ruchów amerykańskiej korporacji. Satya Nadella spotkał się w środę z akcjonariuszami i podczas wydarzenia dyrektor generalny został zapytany wprost – jakie wysiłki podejmie Microsoft, by „wygrać konsolową wojnę” z PS5.

CEO przedstawił swój plan, w którym zaznaczył, że jego firma chce rywalizować o wszystkich graczy – nie tylko konsolowców:

„Po pierwsze, jesteśmy bardzo podekscytowani wprowadzeniem na rynek nowych konsol. Zawsze koncentrowaliśmy się na tym, by nasza społeczność, która liczy na to, że wyprodukujemy najlepsze konsole, miała nową generację, która jest potężna i naprawdę świetna do rozgrywki. A my wspieramy ją najlepszą zawartością z najlepszą społecznością. Ale szersza wizja, którą mamy, to zapewnienie, że trzy miliardy graczy będzie mogło grać w swoje gry, gdziekolwiek zechcą i z kim zechcą. I naprawdę wokół tego budujemy naszą strategię.”

Satya Nadella w trakcie dyskusji bardzo dokładnie podkreślił, że Microsoft skupia się teraz na grach i chce oferować więcej produkcji – między innymi z tego powodu zdecydowano się wydać gigantyczne pieniądze na Bethesdę:

„Widzieliście, jak podwajamy nasze portfolio dzięki przejęciu ZeniMax, widzicie, że robimy postępy w naszych działaniach na rzecz społeczności i w naszej ofercie Game Pass. I tego właśnie możesz od nas oczekiwać. Jesteśmy absolutnie bardzo, bardzo skupieni na grach i dbamy o to, by wszystkie trzy miliardy graczy na całym świecie otrzymywało najlepszą zawartość, najlepszą społeczność i najlepsze usługi w chmurze, które w przyszłości zapewnią im najlepsze wrażenia z rozgrywki.”

Przedstawiciel Microsoftu zaznaczył, że nie tylko chce trafić do wszystkich graczy, ale mają oni otrzymać „najlepszą zawartość” i „najlepszą społeczność”, co prawdopodobnie dotyczy planu zaoferowania produkcji na wszystkich platformach, gdzie znajduje się Xbox Live. W takiej sytuacji zainteresowani zawsze otrzymają dostęp do swojej listy znajomych i będą swobodnie przechodzić pomiędzy urządzeniami.

Sprawdźcie ostatnią ofertę Xbox Game Pass.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/microsofts-ceo-says-the-company-is-very-very-much-focused-on-gaming/

Tagi: microsoft satya nadella Xbox Xbox Series X Xbox Series X|S