Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 03.12.2020 12:44
Baldur's Gate 3
855V

Baldur's Gate 3 z ważnymi ulepszeniami. Patch wymaga porzucenia dotychczasowych save'ów

Baldur's Gate 3 właśnie stało się znacznie lepsze. Deweloperzy wypuścili ważną aktualizację tego zachwalanego roleplaya. Patch wymaga jednak porzucenia dotychczasowych save'ów.

Najważniejsze zmiany w wypuszczonym już patchu to przede wszystkim udoskonalone zachowanie kompanów - nie tylko w dialogach, ale też w kwestii pathfindingu, czyli sprawności w podążaniu za głównym bohaterem. Aktualizacja wprowadza również alternatywne opcje rozwijania pewnych sytuacji, dzięki czemu będzie można częściej unikać starć. Deweloperzy pochylili się też nad pacyfistycznym stylem rozgrywki - gracze, którzy będą unikać rozlewania krwi otrzymają za to częściej nagrody.

Patch zapewnia też lepszy balans mocy zaklęć, zapewnia funkcję cross-save (pozwalającą na bezproblemowe kontynuowanie zabawy poprzez Steam, GOG czy Stadię) i naprawia szereg mniej i bardziej poważnych błędów. Wszystkie nowości, wprowadzane przez ważną aktualizację, deweloperzy omówili w filmiku, który znajdziecie poniżej.

Pamiętajmy, że Baldur's Gate III cały czas znajduje się w fazie Early Access na Steam, więc gra będzie jeszcze mocno udoskonalana i wzbogacana o świeżą zawartość. Ten fakt łączy się też z pewnymi niedogodnościami. Po zainstalowaniu rzeczonego patcha, gracze utracą możliwość korzystania ze swoich save'ów, wykonanych w poprzednich wersjach Baldur's Gate III. Osoby, które chciałyby dokończyć rozpoczętą już przygodę na dotychczasowych save'ach muszą posłużyć się opcją opisaną w naszym poprzednim newsie.

 

Źródło: https://store.steampowered.com/newshub/app/1086940/view/2894089457947101686

Tagi: Baldur's Gate III Larian Studios