Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 29.11.2020 15:07
Sony San Diego
1931V

Sony po cichu likwiduje studio w San Diego. Było ono powiązane z serią Uncharted

Sony po cichutku zamknęło studio umiejscowione w San Diego, które pomagało zespołom first-party przygotowywać największe gry AAA na PS4 i PS5.

Aktualizacja:

John Bautista udostępnił kolejny wpis, w którym zaprzeczył plotkom, jakoby Sony San Diego zostało zamknięte.

Oryginalna wiadomość:

Od kilku lat istnieje studio Sony w San Diego, w którym deweloperzy wspomagają inne zespoły first-party japońskiej firmy. Zgodnie z ofertami pracy, programiści najwięcej spędzali czasu we współpracy z ekipą Naughty Dog, która odpowiada za serię Uncharted oraz The Last of Us.

Jak możemy przeczytać we wpisie portalu PushSquare, w tym miesiącu z pracą pożegnali się m.in. Quentin Cobb, jedno z największych nazwisk w Sony San Diego, a także John Bautista, którzy byli jednymi z pierwszych, którzy dołączyli do ekipy. Niektóre oferty pracy w wyżej wspomnianym zespole wciąż wiszą w sieci, ale zapewne znikną one na dniach. 

Co jednak najciekawsze, studio to nigdy nie zostało oficjalne potwierdzone przez Japończyków, więc tak naprawdę nigdy oficjalnie nie usłyszeliśmy, nad czym dokładnie tamtejsi deweloperzy pracują. Jest to także jednoznaczne z tym, że Sony nie zaznaczy w jakimkolwiek komunikacie, że oddział w San Diego został zamknięty. 

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2020/11/something_is_amiss_with_sonys_secret_san_diego_studio

Tagi: Naughty Dog Sony Computer Entertainment Uncharted 4: Kres Złodzieja