Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.11.2020 15:20
PS5 trofea PlayStation 5
3038V

PS5 nagrywa głos gracza podczas zdobywania trofeów

PS5 posiada opcję nagrywania krótkich materiałów wideo, które upamiętniają zdobyte pucharki. Gracze jednak odkryli, że w tym samym momencie, DualSense przechwytuje głos. Nie musieliśmy długo czekać na ciekawy materiał przygotowany przez PlayStation 5.

Sony przygotowało dla PS5 rozbudowany system, który posiada bardzo interesujące opcje. Jedną z nich jest bez wątpienia możliwość automatycznego nagrywania krótkich materiałów, które możemy później wrzucać w media społecznościowe, by pokazać znajomym, jak udało nam się zdobyć niektóre pucharki.

Sony postanowiło jednak dodatkowo wykorzystać kontroler DualSense i podczas przygotowywania wspomnianych filmów, pad od PlayStation 5 przechwytuje nasze reakcje – głos jest nagrywany i automatycznie wrzucony w materiał wideo.

Łatwo sobie wyobrazić zabawne sytuacje, w których gracze męczą się godzinami z jednym bossem, w końcu udaje im się go pokonać, a ich wyczyn jest nagrodzony stosownym „dzbankiem”. Właśnie taką sytuację zobaczycie poniżej – choć mam wrażenie, że i tak jest to skromna reakcja, a pewnie wkrótce pojawią się w Sieci filmy, na których posiadacze PlayStation 5 w bardziej ekspresywny sposób cieszą się ze zdobyczy.

Warto pamiętać, że opcję automatycznego zapisu filmów można wyłączyć w menu.

First time Souls player. I didn’t realise that the PS5 records your microphone’s audio whenever you get a trophy. Whoops. from r/PS5

Źródło: https://www.psu.com/news/the-ps5-records-your-microphone-whenever-you-earn-a-trophy-which-is-leading-to-some-interesting-videos/

Tagi: playstation 5 ps5 sony trofea