Iza Łęcka Iza Łęcka 23.11.2020 08:56
Spider-Man Miles Morales
1371V

Spider-Man Miles Morales największą premierą PS5. Sprawdźcie dane sprzedaży z Wielkiej Brytanii

Na dobry początek nowej generacji to Insomniac Games zapewniło Sony produkcję, która cieszy się największym zainteresowaniem wśród graczy. W Wielkiej Brytanii tytuł osiągnął spory sukces, plasując się w ścisłej czołówce rankingu sprzedaży.

Najnowsze dane sprzedaży z Wielkiej Brytanii potwierdzają dobry start przygody Milesa Moralesa. Produkcja dostępna wyłącznie na PS5 jest aktualnie najchętniej kupowaną grą na nową generację Sony i zajęła trzecie miejsce w ubiegłotygodniowym rankingu sprzedaży UK.

Spider-Man Miles Morales zaliczył znacznie gorszy wynik od Spider-Mana z 2018 roku (-57%), jednak trzeba pamiętać, że Brytyjczycy przedstawiają wyłącznie dane z fizycznej dystrybucji, a w ciągu ostatnich dwóch lat cyfrowa sprzedaż nabrała dużego znaczenia. Istotnym czynnikiem jest również fakt, że Sony wprowadziło na rynek drugą wersję PS5 bez napędu, a przygoda Petera Parkera debiutowała na rynku, gdy sprzedaż PS4 plasowała się na wysokim poziomie.

Sprzedaż gier w Wielkiej Brytanii - start PlayStation 5

 1. Marvel's Spider-Man: Miles Morales
 2. Call of Duty: Black Ops Cold War
 3. Assassin's Creed Valhalla
 4. Demon's Souls
 5. Sackboy: A Big Adventure
 6. Watch Dogs: Legion
 7. Godfall
 8. Fortnite: The Last Laugh Bundle
 9. Dirt 5
 10. Mortal Kombat 11: Ultimate

W zeszłym tygodniu na rynek trafiły dwie znaczące gry – Fortnite: The Last Laugh Bundle zdołał osiągnąć wysokie 5 miejsce w rankingu sprzedaży (biorąc pod uwagę, że to zestaw skórek), natomiast Hyrule Warriors: Age of Calamity uplasował się tuż za tytułem Epic Games.

Na pierwszym i drugim miejscu zestawienia znalazły się Call of Duty: Black Ops Cold War i FIFA 21, więc śmiało możemy stwierdzić, że sytuacja się ustabilizowała. Choć tytuł Activision w zeszłym, premierowym tygodniu nie zdobył pozycji lidera, gracze ponownie chętnie sięgają po fizyczne kopie Call of Duty. Przypomnijmy, że tegoroczna odsłona gry cieszy się ogromnym zainteresowaniem w cyfrowej dystrybucji.

W ubiegłym tygodniu na Wyspach z okazji Czarnego Piątku odbyły się liczne wyprzedaże, dzięki którym kilka tytułów zanotowało znacznie lepsze rezultaty – mowa o Marvel's Avengers (12 miejsce, sprzedaż wzrosła o 234%), Star Wars Squadrons (14, +178%), Spyro Reignited Trilogy (21, +276%), Fallout 76 (31, +248%) czy Crash Team Racing Nitro-Fueled (33, +123%).

Sprzedaż gier w Wielkiej Brytanii - do 21 listopada:

 1. Call of Duty: Black Ops Cold War (2 miejsce w poprzednim tygodniu)
 2. FIFA 21 (4)
 3. Marvel's Spider-Man: Miles Morales (3)
 4. Assassin's Creed Valhalla (1) 
 5. Fornite: The Last Laugh Bundle (nowość)
 6. Hyrule Warriors: Age of Calamity (nowość)
 7. Watch Dogs: Legion (10)
 8. Animal Crossing: New Horizons (5)
 9. Mario Kart 8: Deluxe (8)
 10. Minecraft (Switch) (9)

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-11-22-spider-man-miles-morales-is-ps5s-biggest-launch-game-as-call-of-duty-grabs-no-1-uk-boxed-charts

Tagi: Insomniac Games Marvel's Spider-Man: Miles Morales Sony Interactive Entertainment spider-Man Miles Morales sprzedaż gier wielka brytania