Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.11.2020 15:00
GeForce NOW  Apple
580V

GeForce NOW trafia na urządzenia Apple. NVIDIA prezentuje liczby i chce zaoferować Fortnite na iPhone'y

NVIDIA ma wielkie plany na rozwój GeForce NOW. Otrzymaliśmy najnowsze wyniki, które potwierdzają wyjątkowe zainteresowanie chmurą, ale wiele na to wskazuje, że to dopiero początek. Gracze mogą szykować się na między innymi Cyberpunka 2077.

GeForce NOW został zapowiedziany w styczniu 2018 roku i od tego czasu NVIDIA stale rozwija swoją propozycję. Według najnowszych danych usługa posiada już 5 mln zarejestrowanych użytkowników, którzy mają dostęp do 750 gier od 250 wydawców i mogą sprawdzać aż 75 tytułów rozwijanych w modelu biznesowym free-2-play. Klienci w każdym miesiącu streamują rozgrywkę przez 15 mln godzin.

NVIDIA chce stale rozwijać swoją propozycję, więc już dzisiaj GeForce NOW będzie dostępny na urządzeniach Apple (wersja beta) – dzięki przeglądarce Safari gracze otrzymają dostęp do wielu gier na smartfonach i tabletach. Korporacja pracuje także z Epic Games, by właśnie w taki sposób (przez GeForce NOW) zapewnić Fortnite na iPhone'ach i iPadach.

To jednak nie koniec – w pierwszym kwartale 2021 roku, GeForce NOW zawędruje do przeglądarek Chrome, więc otrzymamy błyskawiczny dostęp do największych premier. Już teraz propozycja pozwala włączać tytuły ze Steam, Epic Games, Ubisoft+, a wkrótce do tego grona dołączy rodzimy GOG.

GeForce NOW otrzymuje gry w każdy czwartek i już teraz z usługi korzystają najwięksi wydawcy i deweloperzy z całego świata – między innymi Ubisoft czy też rodzimy CD Projekt RED. Nie bez powodu wspomniałem akurat o tych studiach, ponieważ już teraz w usłudze firmy NVIDIA znajdziemy Watch Dogs Legion oraz Assassin's Creed Valhalla, a w listopadzie dzięki GeForce NOW włączymy na smartfonie lub tablecie Cyberpunka 2077.

Warto dodać, że pomimo dużego rozwoju, GeForce NOW zachowuje stała cenę: 25 zł na miesiąc, 125 zł na 6 miesięcy, ale wciąż dostępna jest bezpłatna opcja. Gracze mogą także otrzymać roczny dostęp do usług za darmo – wystarczy kupić jedną z najnowszych kart graficznych firmy NVIDIA (GeForce RTX 3090, 3080, 3070).

Źródło: Informacja prasowa: NVIDIA

Tagi: apple GeForce GeForce NOW