Iza Łęcka Iza Łęcka 19.11.2020 10:14
Madden 21 EA
1478V

EA z pierwszą grą za 349 zł. Korporacja powoli wkracza w wyższy standard cen

Na początku listopada włodarze Electronic Arts oficjalnie zastanawiali się nad oferowaniem swoich gier w nowym standardzie cenowym, tymczasem niecałe dwa tygodnie później potwierdzono pierwszy tytuł za 349 zł. Wydawca przygotował ulepszone wydanie Madden 21.

Nie musieliśmy czekać do przyszłego roku i zapowiedzi FIFA 22, czy Battlefielda 6, by przekonać się, że również Electronic Arts będzie oferować swoje tytuły za 349 zł. Nie opracowano nowej produkcji, natomiast w związku z premierami next-genów zostanie wydane „NXT LVL” do Madden 21. Specjalna edycja gry trafił tylko na PlayStation 5 i Xboksy Series X|S.

EA zachęca graczy do droższego wydania, oferując „dodatkową, wysokiej jakości” zawartość do trybu Madden Ultimate Team, choć pełen zestaw kart, który zostanie udostępniony graczom, nie został przedstawiony.

Pomijając wskazane wyżej dodatki, Madden 21 NXT LVL to w zasadzie Madden 21. EA oferuje bezpłatną aktualizację produkcji z PS4 do PS5 i XOne do XSX|S, jednak nowe wydanie zostało przygotowane wyłącznie z myślą o next-genach.

Nie możemy jednomyślnie stwierdzić, na jakie dokładnie kroki zdecyduje się w przyszłości Electronic Arts, jednak przytoczony przykład może okazać się jednym ze sposobów oferowania gier na nową generację – przykładowo FIFA 22 mogłaby trafić na PS4/XOne w dobrze znanej cenie, natomiast nowe wydanie otrzymałoby dodatkowe karty i na PS5/XSX|S kupilibyśmy grę w wyższym standardzie.

Poniżej możecie sprawdzić, jak prezentuje się ulepszony Madden 21.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/ea-announces-its-first-70-next-gen-game-madden-21/1100-6484595/

Tagi: EA Tiburon Electronic Arts Madden NFL 21