Iza Łęcka Iza Łęcka 18.11.2020 12:42
Otwórz oczy Netflix
1086V

Otwórz oczy to najnowszy polski serial Netflixa. Platforma stawia na science-fiction

Netflix nie zwalnia tempa i rozszerza ofertę oryginalnych, polskich produkcji powstających pod szyldem giganta SVOD. „Otwórz oczy” to najnowszy zapowiedziany serial science-fiction, który zadebiutuje już w 2021 roku.

Gigant streamingowy coraz prężniej rozwija katalog polskich produkcji dostępnych na serwisie. Już kilka tygodni temu pisaliśmy o powstającym kolejnym sezonie serialu „Rojst” oraz przedstawialiśmy obiecujący zwiastun animacji „The Liberator”, nad którą czuwał polski reżyser, Grzegorz Jonkajtys.

Tymczasem Netflix potwierdza prace nad kolejnym projektem - „Otwórz oczy” to polski serial science-fiction skupiający się na historii Julki. W następstwie tragicznego wypadku nastolatka trafia do ośrodka leczenia amnezji, gdzie rozgrywać się będą coraz bardziej niepokojące wydarzenia. Kiedy do głosu coraz silniej dochodzą niezwykle realne sny, Julka coraz mocniej kwestionuje rzeczywistość i postanawia uciec, by odkryć prawdę.

Sześcioodcinkowy serial wyreżyserowali Anna Jadowska („Erotica 2022”, „Dzikie róże”) oraz Adrian Panek („Wilkołak”, „Daas”), a na ekranie zobaczymy debiutującą Marię Wawreniuk, która wcieli się w postać Julki oraz Ignacego Lissa („Erotica 2022”) w roli tajemniczego Adama, który staje się przewodnikiem dziewczyny po ośrodku. Choć nie poznaliśmy jeszcze dokładnej daty debiutu, twórcy podkreślają, że produkcja będzie dostępna na Netflixie już w 2021 roku.

Anna Jadowska, reżyserka serialu, tak mówi o produkcji:

„„Otwórz oczy” to intrygująca opowieść o wchodzeniu w dorosły świat i poszukiwaniu własnej tożsamości. Dla mnie interesujące w pracy nad tą historią było to, że opisując drogę głównej bohaterki sięgnęliśmy również do jej świata wewnętrznego. A pełna energii i pomysłów obsada, składająca się głównie z młodych aktorów, często pierwszy raz pojawiających się na ekranie, stworzyła atmosferę, która mam nadzieję, będzie odczuwalna w serialu.”

Adrian Panek, reżyser serialu, dodaje:

„Julka to bardzo współczesna bohaterka, która próbuje rozwiązać zagadkę swojej tożsamości i świata, w którym się znalazła. Musi zmierzyć się z kłamstwem i manipulacją, żeby odkryć prawdę. Jej historia jest pełna napięcia i kolejnych zwrotów akcji. To wyjątkowy projekt łączący gatunki, które bardzo cenię: romans, horror, film gotycki, oraz kino mystery, drogi i akcji czy teenage drama. Mieliśmy wielką frajdę kręcąc tę historię!”

Netflix Otwórz oczy - 1

Netflix Otwórz oczy - 2

Netflix Otwórz oczy - 3

Tagi: netflix netflix polska Otwórz oczy