Iza Łęcka Iza Łęcka 13.11.2020 10:07
Aquaman 2 i Amber Heard
1727V

Aquaman 2 bez Amber Heard? Ponad 1 mln fanów chce zmiany aktorki

„Aquaman” osiągnął wielki sukces i zdobył przychylne opinie widzów, więc Warner Bros., idąc za ciosem, planuje przygotowanie kontynuacji. Film ma trafić do kin w 2022 roku, jednak wytwórnia ma kolejny problem – fani uniwersum domagają się zmiany odtwórczyni roli Mery, w którą pierwotnie wcielała się Amber Heard.

„Aquaman” zadebiutował na ekranach kin w 2018 roku i przy budżecie 160-200 mln dolarów, w box-office zgarnął 1,148 mld dolarów. Po tak dużym sukcesie naturalną koleją rzeczy wydaje się fakt, że Warner Bros. planuje rozbudować DC Extended Universe o kolejny film z Jasonem Momoą w roli głównej, jednak produkcji nie omija fala kontrowersji. Widzowie żądają zmiany z obsadzie.

Problemem okazuje się burzliwe małżeństwo Amber Heard i Johnny'ego Deppa. Aktorzy od wielu miesięcy toczą batalię sądową, oskarżając siebie nawzajem o przemoc domową, publikując materiały potwierdzające niepokojące sytuacje, do których dochodziło w trakcie ich małżeństwa i ujawniając kolejne zakulisowe konflikty. W ostatnim czasie Depp pozwał dziennik „The Sun” za nazwanie go „żonobijcą” i „damskim bokserem”, jednak przegrał – w rezultacie Warner Bros. poprosiło aktora o rezygnację z roli w „Fantastycznych zwierzętach”.

W reakcji na wydarzenia i stając w obronie Deppa oraz "wszystkich ofiar Amber Heard", część widzów DC Extended Universe domaga się, by Warner Bros. postąpiło identycznie i zrezygnowało z udziału aktorki w filmie. Zgodnie z materiałami ujawnianymi prasie, Heard również miała stosować przemoc wobec swojego byłego męża – między innymi zaatakowała go roztrzaskaną butelką wódki.

Już ponad 1,1 mln fanów podpisało się pod petycją, jednak jak dotąd Warner Bros. nie skomentowało sprawy i nie odniosło się do inicjatywy.

Źródło: https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,114438,26504007,powstala-petycja-zeby-usunac-amber-heard-z-obsady-aquamana.html

Tagi: Amber Heard Aquaman Aquaman 2