Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 12.11.2020 12:55
Crimson Desert. Nadciąga gameplay z next-genowego RPG od twórców Black Desert
1698V

Crimson Desert. Nadciąga gameplay z next-genowego RPG od twórców Black Desert

Studio Preal Abyss pokazało już, co potrafi przy okazji Black Desert. Koreańska firma szykuje się teraz do kolejnego ważnego kroku, czyli ujawnienia gameplayu z Crimson Desert, które zmierza na PS5, XSX i PC.

Crimson Desert nie będzie się ograniczać wyłącznie do sieciowej zabawy. Jak się już dowiedzieliśmy, szykowany roleplay oprócz trybu sieciowego typowego dla MMORPG-ów, zapewni również obszerną kampanię singleplayer, z rozbudowaną fabułą.

W Crimson Desert prześledzimy losy Macdfuffa, szefa bandy najemników, który będzie musiał poprowadzić swoich lodzi przeciwko innym grupom wojowników.

Deweloperzy z Pearl Abyss tak opisują powstający tytuł:

"Crimson Desert narodziło się z chęci opowiedzenia wydarzeń z przeszłości świata Black Desert. Oprócz kilku znajomych miejscówek opracowaliśmy jednak cały świat, religię i postacie zupełnie od nowa. Tak powstał nasz nowy okręt flagowy - tak rodzi się Crimson Desert" - stwierdził Jason Lung z Pearl Abyss.

Dzisiaj koreańskie studio zapowiedziało, że Crimson Desert, które nawiązuje fabularnie do uniwersum Black Desert, zostanie zademonstrowane (wraz z gameplayem) już w grudniu 2020 roku. Gra ma trafić na PC i next-genowe konsole. 

Póki co do dyspozycji mamy tylko krótką zajawkę Crimson Desert, która została opublikowana już w 2019 r.

Tagi: Crimson Desert Pearl Abyss