Iza Łęcka Iza Łęcka 11.11.2020 11:11
Xbox Series X Project Scarlett kontroler
1775V

Project Scarlett na kontrolerze twórców Xboksa Series X. Microsoft uhonorował pracowników

Zespół odpowiedzialny za Xboksa Series X i Xboksa Series S otrzymał prezenty upamiętniające wielką premierę nowej generacji. Brenna Duffitt pochwaliła się odświeżonym kontrolerem oraz innymi pamiątkami, które zostały przyozdobione adnotacjami o Project Scarlett.

Microsoft świętuje wielką premierę nowej generacji. Phil Spencer zaprosił wszystkich do wspólnego grania, a kolejne ikony branży (w tym PlayStation i Nintendo) gratulowały Amerykanom udanego debiutu Xboksa Series X i Xboksa Series S.

Jednym ze zwyczajów Microsoftu jest upamiętnianie zakończonych projektów poprzez obdarowywanie swoich pracowników  – również po sfinalizowanych pracach nad next-genami poszczególni specjaliści otrzymali symboliczne prezenty. Brenna Duffitt (inżynierka oprogramowania w Xboksie) pokazała odświeżony kontroler, na którym nie brakuje pamiętnej wzmianki o Project Scarlett – jest to kodowa nazwa Xboksa Series X.

Twórcy otrzymali podziękowania od Phila Spencera, na których dostrzec możemy logo projektu – na tabliczce pojawiają się również terminy Lockhart (kodowa Xboksa Series S) czy Dante (kodowa nazwa devkitu). Brenna Duffitt podkreśliła, że Microsoft systematycznie przygotowuje upominki, które podkreślają wagę wszystkich najważniejszych premier. Na jednym z ujęć zobaczycie bluzę – na niej także pojawia się logo projektu.

Gracze niezwykle pozytywnie zareagowali na prezentację kontrolera, jednak Brenna zaznaczyła, że urządzenie wyłączone jest ze sprzedaży – jest to prezent wyłącznie dla pracowników Microsoftu.

Sprawdźcie zestawy nowej generacji naszej społeczności.

Źródło: Twitter: brennadactyl

Tagi: microsoft PROJECT SCARLETT Xbox Series S xbox series x