Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.11.2020 19:51
Ori and the Will of the Wisps i Moon Studios
1431V

Ori and the Will of the Wisps od dzisiaj w 120 fps lub 6K na Xboksie Series X

Twórcy Ori and the Will of the Wisps zakończyli prace nad aktualizacją, dzięki której posiadacze Xboksów Series X i Xboksów Series S zapoznają się z produkcją w stałych 120 klatkach na sekundę. Deweloperzy potwierdzili także tryb z renderowaną rozdzielczością 6K.

Już na początku przyszłego tygodnia klienci Microsoftu odbiorą Xboksy Series X i Xboksy Series S (sprzęt jest już w Polsce!), więc Moon Studios potwierdziło ważną wiadomość. Zakończono prace nad aktualizacją optymalizującą Ori and the Will of the Wisps do nowej generacji.

Na Xboksie Series X i Xboksie Series S gra będzie działać w 120 klatkach na sekundę – na mocniejszej konsoli w rozdzielczości 4K z HDR, a na słabszej w 1080p z HDR. Na XSX otrzymamy także możliwość wybrania opcjonalnego trybu, w którym gra jest renderowana w 6K z przy 60 klatkach na sekundę – tutaj oczywiście obraz zostanie dostosowany do telewizorów (4K HDR), ale wyjściowe 6K ma zapewnić wyjątkowy obraz. Twórcy dopracowali także grafikę oraz efekty.

Ori and the Will of the Wisps na dwóch next-genach otrzyma także wsparcie Instant Input Response, szybsze wczytywanie, dopracowane udźwiękowienie oraz zainteresowani skorzystają z opcji Smart Delivery.

Twórcy zaoferowali także opcję ustawienia ostrości oraz szybki dostęp i zapasowy zapis z menu pauzy – te opcje są dostępne na wszystkich Xboksach. Na zakończenie zespół potwierdził usunięcie kilku błędów i dopracowanie rozgrywki na PC.

Sprawdźcie gameplay:

Źródło: https://www.orithegame.com/release-notes-ori-xbox-series-x-s/

Tagi: Moon Studios Ori and the Will of the Wisps Xbox Game Studios