Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 06.11.2020 10:07
Shenmue 3
431V

Shenmue 3 kończy z ekskluzywnością dla Epic Games Store. Data premiery na Steam

Od kilku tygodni głośno jest o nowym, wielkim projekcie spod szyldu Shenmue. Wiadomo już, że marka doczeka się animacji od Crunchyroll i Adult Swim. Dobra informacja jest również taka, że Shenmue wskoczy wreszcie na Steam.

Po długim oczekiwaniu wiemy już, kiedy Shenmue III będzie dostępne do kupienia na platformie cyfrowej dystrybucji od Valve. Dzieło Ys Net zostanie "odblokowane" na Steam dokładnie 19 listopada 2020 r. Już teraz można wchodzić na zakładkę gry na Steam.

Skąd to opóźnienie? Shenmue III było dotychczas exclusivem w pecetowej dystrybucji cyfrowej dla Epic Games (a na konsolach dla PS4). Taka sytuacja nie podobała się wielu fanom, którzy przyzwyczaili się do Steam i nie chcieli korzystać z oddzielnego klienta oraz systemu dystrybucji od Epic Games.

Przypominam przy okazji, że nadciąga 13-odcinkowy serial Shenmue, w którym prześledzimy wydarzenia ze znanych już gier z serii. Producentem wykonawczym serialu animowanego jest sam Yu Suzuki, więc można się spodziewać wysokiej jakości. Więcej na temat tego przedsięwzięcia przeczytacie tutaj.

Tagi: Deep Silver Shenmue III YS Net