Battlefield 6 w „nigdy wcześniej niespotykanej skali”. EA szykuje 6 next-genowych gier – w tym nowego NFS-a

News
5719V
Battlefield 6 w „nigdy wcześniej niespotykanej skali”. EA szykuje 6 next-genowych gier – w tym nowego NFS-a
Iza Łęcka | 06.11.2020, 07:35

Electronic Arts posiada rozbudowane plany dotyczące nowej generacji. Obecnie trwają prace nad przynajmniej sześcioma produkcjami, które zadebiutują na rynku w następnym roku finansowym. Na liście znajdują się między innymi nowy Battlefield oraz kolejny Need for Speed.

Prace nad nowym Battlefieldem trwają od kilku lat, a deweloperzy DICE otrzymali dodatkowy rok na rozwinięcie formuły. Podczas spotkania z inwestorami Andrew Wilson, dyrektor generalny EA, nie ukrywał zadowolenia z efektów starań studia.

„DICE tworzy naszą kolejną grę Battlefield o niespotykanej dotąd skali. Zaawansowanie techniczne konsol pozwala zespołowi na stworzenie prawdziwej wizji nowej generacji dla serii.”

Wilson zapowiedział, że wiosną usłyszymy o strzelance, a jej premiera odbędzie się w okresie świątecznym 2021 roku. To jedna z wielu produkcji, które w następnych miesiącach pragnie zagwarantować EA. Włodarz EA potwierdził, że podczas wewnętrznych testów tytuł zbiera pozytywne opinie.

Od 1 kwietnia 2021 roku do 31 marca 2022, wydawca planuje zapewnić co najmniej sześć gier na konsole nowej generacji – na liście znajduje się między innymi nowy Need for Speed:

„Planujemy wydać co najmniej sześć nowych gier na konsole nowej generacji w FY22. Wśród nich znajdzie się nowa odsłona serii Need For Speed, która przyniesie niesamowity progres pod względem wizualnym, opracowana przez zespół Criterion, który stworzył najwyżej oceniane gry w historii serii.”

Informacje o wyścigach najpewniej nadejdą dopiero w przyszłym roku, tymczasem już teraz możecie przeczytać naszą recenzję Need for Speed: Hot Pursuit Remastered. Warto pamiętać, że wczoraj EA potwierdziło wykorzystanie mocy next-genów dla wsparcia wcześniej wydanych gier.

Źródło: https://twinfinite.net/2020/11/ea-will-next-gen-need-for-speed-battlefield/

Komentarze (83)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper