Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.11.2020 14:50
DIRT 5
2701V

DIRT 5 w starciu generacji. Niewielkie różnice graficzne na porównaniu Xbox Series X z PS4 Pro

Już 6 listopada zaczniemy zmagania w DIRT 5. Najważniejsze z perspektywy wielu osób będzie to, jak tytuł zaprezentuje się na next-genowych konsolach w porównaniu z PS4 i XOne. Już możemy to sprawdzić.

YouTuber Cycu1 wykonał świetny montaż z porównaniem jakości grafiki w DIRT 5. Gra została w jednym okienku odpalona na PS4 Pro a w drugim na Xbox Series X.

Zgodnie z oczekiwaniami sceptyków, którzy pamiętają doskonale sytuację z grami crossgenowymi z poprzednich lat, różnice wizualne między wydaniem gry na PS4 Pro a Xbox Series X są... niewielkie. Xbox Series X oferuje m.in. lepsze oświetlenie (głównie refleksy świetlne) i efekty mgły, ale różnice wcale nie rzucają się od razu w oczy.

Takiej sytuacji spodziewać się można w większości crossgenowych produkcji. Największą różnicą na korzyść PS5 i XSX będzie  w takich przypadkach zapewne znacznie płynniejszy framerate i błyskawiczne loadingi.

Warto też rzucić okiem na kolejny gameplay z DIRT 5. To tryb kariery z dynamiczną pogodą, odpalony na PS4 Pro. Do dyspozycji mamy też pierwsze kilkanaście minut rozgrywki z PC.

Przeczytajcie przy okazji naszą recenzję DIRT 5.
 

Tagi: Codemasters DiRT 4 DiRT 5