Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.11.2020 12:19
ps5 premiera lockdown
2145V

Europejski lockdown a premiera PS5 i XSX. Angielskie sklepy pozwolą na osobisty odbiór

We Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii wprowadzany jest aktualnie ogólnokrajowy lockdown, który ma potrwać przynajmniej przez najbliższy miesiąc (władze mówią już o możliwości jego przedłużenia). Mieszkańcy Albionu martwią się, że może to oznaczać przełożenie premier next-genowych konsol.

Pojawiły się pogłoski, że lockdown na głównych europejskich rynkach, takich jak Francja, Wielka Brytania czy Niemcy, może sprawić, że Sony przesunie (prawdopodobnie przyspieszy) o kilka dni termin premiery PS5 w tych krajach. Póki co elektroniczny gigant nie zmienia jednak planów i nie wygląda na to, by wyznaczony termin premiery PS5 był zagrożony. To samo tyczy się Xbox Series X.

Anglia wchodzi w ścisły lockdown od 5 listopada, który ma potrwać przynajmniej do 2 grudnia. Sytuacja ze sklepami w Wielkiej Brytanii wygląda tak, że nadal będzie można odebrać zamówioną wcześniej, next-genową konsolę w dniu premiery. Wszystko dzięki opcji click-and-collect, dopuszczanej przez rząd, co zostało już potwierdzono w oficjalnym komunikacie. Chodzi o samo wydawanie klientom towaru, który został wcześniej zakupiony przez Sieć. Sklepy, które nie są niezbędne do codziennego funkcjonowania będą zamknięte przez cały okres lockdownu, ale mogą w Anglii prowadzić sprzedaż w formule click-and-collect. Z kolei niemieckie sklepy w trakcie lockdownu pozostaną otwarte, ale będzie w nich mogła przebywać tylko 1 osoba na 10 metrów kwadratowych.

Takie sklepy jak brytyjski SmythToys, GAME czy Argos już potwierdziły, że będą wydawać konsole w dniu ich premier w określonych godzinach (najczęściej od 8:00 do 13:00) osobom, które skusiły się na preordery, PS5 i XSX. Cały czas mają też działać dostawy drogą kurierską.

Źródło: https://www.thesixthaxis.com/2020/10/31/what-will-happen-to-physical-ps5-and-xbox-series-xs-pre-orders-if-the-uk-goes-into-lockdown/

Tagi: PS5 Sony Xbox Series X