Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.11.2020 13:40
Watch Dogs Legion
1212V

Watch Dogs Legion z wyraźnie gorszym wynikiem sprzedaży fizycznej od Watch Dogs 2. Ranking z UK

Wchodzimy obecnie w najciekawszy okres roku w kontekście branży gier. Już w ostatnim tygodniu nie brakowało wyczekiwanych premier, m.in. Watch Dogs Legion. Sprawdźmy jak wynik wykręcił tytuł Ubisoftu.

Okazuje się, że Ubisoft nie może być specjalny zachwycony ze sprzedaży fizycznych wydań Watch Dogs Legion. Gra uplasowała się na drugim miejscu w rankingu sprzedaży prowadzonym z informacji zbieranych z rynku brytyjskiego. Sandboksową przygodę w Londynie pokonała FIFA 21. Sprzedaż fizycznych wydań Watch Dogs Legion spadła aż o 54% w porównaniu z pierwszym tygodniem sprzedaży Watch Dogs 2 w 2016 r.

Pamiętajmy, że mówimy tutaj o danych dotyczących sprzedaży fizycznej gier. Rezultaty dotyczące cyfrowej sprzedaży Watch Dogs Legion nie są jeszcze znane. Możliwe też, że gra przeżyje renesans zainteresowania w momencie premiery PS5 i XSX.

Kolejnym debiutującym tytułem w ostatnim tygodniu był Pikmin 3 Deluxe. Gra wydana na Switch uplasowała się na 7 miejscu rankingu sprzedaży. Trochę gorszy wynik zanotował wydawca The Dark Pictures Anthology: Litle Hope. Gra sprzedaje się o 47% gorzej od poprzedniej odsłony serii, plasując się na 9 miejscu rankingu.

Zachęcam przy okazji do sprawdzenia ocen Watch Dogs Legion.

Ranking sprzedaży gier w UK (wydania fizyczne, ostatni tydzień):

  1. FIFA 21
  2. Watch Dogs Legion
  3. Animal Crossing: New Horizons
  4. Mario Kart 8: Deluxe
  5. Minecraft (Switch)
  6. Super Mario 3D All-Stars
  7. Pikmin 3 Deluxe
  8. Ring Fit Adventure
  9. The Dark Pictures Anthology: Little Hope
  10. Minecraft Dungeons

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-11-02-soft-opening-week-for-watch-dogs-legion-and-pikmin-3-uk-physical-charts

Tagi: Ubisoft Watch Dogs Watch Dogs Legion