Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 31.10.2020 13:49
Sean Connery nie żyje
4041V

Sean Connery nie żyje. Aktor znany z kultowej roli Jamesa Bonda odszedł w wieku 90 lat

Smutna informacja obiegła świat kilka chwil temu. W wieku 90 lat odszedł Sir Sean Connery, aktor, który zasłynął z roli Agenta 007.

Trzeba przyznać, że w bieżącym roku przychodzi nam żegnać wyjątkowo dużo znanych postaci. Niestety, choć zbliżamy się do końca 2020, śmierć dalej zbiera swoje żniwo. Dosłownie przed chwilą świat odbiegła informacja o śmierci kolejnego znakomitego aktora.

Mowa o Seanie Connerym, którym najbardziej zasłynął z roli Agenta 007, a więc tytułowego Jamesa Bonda w filmach z serii. Jak poinformowała jego rodzina, aktor zmarł w wieku 90 lat, a w trakcie swojej kariery, oprócz wspomnianego roli, zagrał w wielu bardzo głośnych filmach - głównie w drugiej połowie XX wieku. Sir Connery pozostawał aktywny zawodowo jeszcze do początku minionej dekady.

Dziesięć lat temu, gdy skończył 80 lat, przyznał otwarcie, że nie zamierza więcej występować w żadnym filmie - od tamtego czasu korzystał z wolnego na emeryturze. Bez wątpienia zdołał skraść serce wielu fanów kina i już na zawsze zostanie zapamiętany jako genialny aktor i ciekawa osobowość.

Źródło: https://www.bbc.com/news/entertainment-arts-54761824

Tagi: Agent 007 aktor James Bond Sean Connery