Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.10.2020 18:36
PS Plus i PS5
2151V

Gry z PS Plus (PS4) zadziałają na PS5. DualSense działa z grami z dwóch generacji

Jeśli posiadacie pokaźną bibliotekę gier z PlayStation Plus, to możecie liczyć, że duża część tych produkcji zadziała bez problemu na PlayStation 5. Usługa Sony umożliwia dostęp do tytułów ze wstecznej kompatybilności.

Sony potwierdziło kolejne szczegóły dotyczące PlayStation 5. Jeśli posiadacie dużą kolekcję gier na PS4, które zebraliście dzięki PlayStation Plus, to będziecie mogli zapoznać się z tytułami na next-genie – oczywiście w momencie, gdy produkcje będą dostępne w ramach wstecznej kompatybilności.

„Gry wstecznie kompatybilne z PS4 zawarte w PS Plus i PS Now będą działać na PS5, dzięki czemu będziesz mógł grać we wszystkie istniejące produkcje z Plusa na PS5. A jeśli jesteś nowym, użytkownikiem PlayStation, masz teraz dostęp do biblioteki wstecznie kompatybilnych produkcji.”

Brytyjski oddział PlayStation przedstawił także ciekawy materiał dotyczący właśnie wstecznej kompatybilności PlayStation 5. Dziennikarze potwierdzają, że DualSense działa z grami z PlayStation 4 (ale musimy pamiętać, że nie działa to w drugą stronę), tytuły z aktualnej mogą działać lepiej na następnej generacji, zainteresowani mogą przenosić zapisy rozgrywki pomiędzy platformami, Remote Play działa na PS5 (gramy w tytuły z PS4), a pozycje dostępne „wyłącznie na PS4” mają być specjalnie oznaczone w PlayStation Store.

Mam wrażenie, że szczególnie istotną informacją jest wsparcie gier z PS Plus na PS5, ponieważ część graczy może rozpocząć nową generację z naprawdę pokaźnym zestawem pozycji. Choć jak wiadomo Sony już ujawniło tytuły z PlayStation Plus na listopad i przyszli posiadacze PlayStation 5 otrzymają duży zestaw pozycji.

Sprawdźcie nasze wrażenia z rozgrywki na DualSense.

Źródło: https://www.psu.com/news/supported-b-c-ps4-games-on-ps-plus-and-ps-now-will-run-on-ps5/

Tagi: playstation 5 playstation plus ps plus PS5 Sony