Iza Łęcka Iza Łęcka 30.10.2020 12:26
PS VR 2 dopiero w 2022 roku
1714V

PS VR 2 dopiero w 2022 roku? „Przyszłość VR” nie nadejdzie w następnych miesiącach

Sony pragnie dalej inwestować w wirtualną rzeczywistość, jednak wiele wskazuje na nieprędką premierę nowych gogli VR od PlayStation. Jim Ryan podkreślił, że "przyszłość VR" nie nadejdzie w następnym roku.

Sony przygotowuje się do premiery PS5, które będzie wspierać PlayStation VR. Japoński producent rozdaje specjalną przejściówkę, by na nowej generacji gracze mogli komfortowo korzystać z wcześniej zakupionego zestawu.

Od dawna do opinii publicznej docierają niepotwierdzone informacje o trwających pracach Japończyków nad następnym PS VR. Dla sympatyków wirtualnej rzeczywistości mamy jednak niekoniecznie dobrą wiadomość: nie możemy liczyć na szybką premierę nowego urządzenia sygnowanego marką PlayStation. Podczas rozmowy z The Washington Post Jim Ryan potwierdził, że „przyszłość” wirtualnej rzeczywistości nie nadejdzie w następnych miesiącach:

„Myślę, że dzieli nas więcej niż kilka minut od przyszłości VR-a. PlayStation wierzy w VR. Sony wierzy w VR, a my stanowczo sądzimy, że w pewnym momencie, w przyszłości, VR będzie stanowić znaczący element interaktywnej rozrywki. Czy będzie to w tym roku? Nie. Czy będzie to w przyszłym roku? Nie. Ale czy przyjdzie to w pewnym momencie? Wierzymy w to. Jesteśmy bardzo zadowoleni z doświadczenia, jakie zdobyliśmy z PlayStation VR i nie możemy się doczekać, aż zobaczymy, dokąd w przyszłości nas to zaprowadzi.”

Przedstawiciele Sony systematycznie powtarzają, że chcą inwestować w PlayStation VR, a w przyszłości mają pojawić się kolejne gry wykorzystujące gogle. Nie oznacza to jednak, że PS VR 2 szybko zadebiutuje. W najbliższym czasie japońska korporacja na pewno skupi się wyłącznie na promocji PlayStation 5.

Źródło: https://uploadvr.com/playstation-ceo-future-vr-psvr-next-year-2021/

Tagi: playstation 4 PlayStation 5 playstation vr ps vr PS VR 2 PS4 PS5 sony