Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 03.11.2020 07:57
The Crown 4
821V

The Crown: Sezon 4 na mocnym zwiastunie. Gillian Anderson jako Margaret Thatcher w akcji

4 sezon The Crown zapowiada się rewelacyjnie. Kolejny zwiastun serialu wskazuje na to, że to może być najlepsza produkcja tego typu w 2020 r.

Netflix postanowił przypomnieć nam o nadciągającej premierze 4 sezonu The Crown. Po trailerze, który skupiał się głównie na Dianie Spencer, tym razem możemy przyjrzeć się bliżej Margaret Thatcher, granej przez Gilliand Anderson, która wsławiła się rolą w "Z Archiwum X". Zwiastun eksponuje napięcia, jakie pojawiały się na linii monarchii i rządu. Nie zabrakło też kilka nowych ujęć z księżną Dianą, która grana jest przez Emmę Corrin. Rzeczoną aktorkę mogliśmy wcześniej zobaczyć w serialu "Pennyworth".

Wiemy już, że to nie koniec opowieści z "The Crown". Po czwartym sezonie, który w całości zostanie udostępniony 15 listopada na platformie Netflix, doczekamy się jeszcze jednego, finalnego sezonu. Jego premiera odbędzie się prawdopodobnie w 2021 roku.

Netflix tak opisuje fabułę w 4 sezonie "The Crown":

Lata 70. XX wieku zbliżają się ku końcowi. Królowa Elżbieta II (Olivia Colman) i pozostali członkowie rodziny królewskiej próbują znaleźć odpowiednią kandydatkę na żonę dla księcia Karola (Josh O’Connor), który mimo ukończenia 30. roku życia pozostaje kawalerem. Sprawa jest najwyższej wagi — chodzi o zabezpieczenie linii sukcesji do tronu. Z kolei Brytyjczycy zaczynają odczuwać skutki kontrowersyjnej polityki prowadzonej przez Margaret Thatcher (Gillian Anderson). Chłodne stosunki królowej z pierwszą kobietą premierem w historii kraju stają się jeszcze bardziej napięte, gdy Thatcher wciąga Wielką Brytanią w wojnę o Falklandy-Malwiny, wywołując tym samym tarcia wewnątrz Wspólnoty Narodów. Karol wdaje się w bajkowy romans z młodą lady Dianą Spencer (Emma Corrin), pokrzepiając tym samym serca zmęczonych trudami życia Brytyjczyków, jednak za pałacowymi bramami dają o sobie znać coraz większe podziały.

Sprawdźcie też przy okazji inne listopadowe nowości w Netflix.

Tagi: Netflix serial the crown