Iza Łęcka Iza Łęcka 26.10.2020 12:11
PlayerUnknown's Battlegrounds PS5 i Xbox Series X|S
1115V

PUBG na premierę Xboksów Series X|S i PS5. Twórcy zdradzają szczegóły

Playerunknown's Battlegrounds to kolejna produkcja, która będzie gotowa na premierę nowej generacji. Właściciele PlayStation 5, Xboksów Series X i Xboksów Series S będą mogli już od debiutów next-genów wyruszyć na areny jednego z najpopularniejszych Battle Royale.

Zestawienie gier na premierę PlayStation 5 i Xboksów Series X|S wciąż rośnie. Deweloperzy odpowiedzialni za Playerunknown's Battlegrounds potwierdzili, że ich gra również zostanie przygotowana i będzie gotowa na debiut next-genów.

Bluehole Studios potwierdziło, że PUBG trafi na PS5 i XSX|S bez dodatkowych kosztów, a każdy gracz będzie mógł kontynuować swoją karierę – wszystkie postępy i odblokowane przedmioty kosmetyczne zostaną dostarczone na nową generację.

PUBG będzie także wspierać cross-generacyjne oraz cross-platformowe strzelanie, więc na jednym serwerze mogą spotkać się gracze z PlayStation 5, PlayStation 4, Xboksów Series X|S oraz Xboksa One.

Produkcja w wersji na Xboksa Series X będzie korzystać z podstawy Xboksa One X, a po wyborze trybu Framerate Priority zapewniona zostanie rozgrywka w 60 fps. W przypadku Xboksa Series S gra zadziała w 30 klatkach na sekundę – identycznie jak na Xboksie One S. W przyszłości zespół planuje przyspieszyć rozgrywkę na XSS i XoneS. PUBG na PlayStation 5 wykorzystuje wersję gry z PlayStation 4 i zaoferuje do 60 fps (Framerate Priority).

Na blogu gry podkreślone zostały różnice – na Xboksie Series X mamy otrzymać 60 fps, natomiast na PlayStation 5 „do 60 fps”, jednak „rygorystyczne testy” zapewnią bardzo dobrą wydajność („niezwykle płynną i stabilną” rozgrywkę), wsparcie szybkiego ładowania, a to wszystko przy niewielkich spadkach klatek.

Źródło: https://www.pubg.com/2020/10/26/pubg-on-xbox-series-x-s-and-playstation-5/

Tagi: Bluehole Studios PlayerUnknown's Battlegrounds pubg