Iza Łęcka Iza Łęcka 22.10.2020 11:35
no time to die - james bond 25
5231V

Twórcy Jamesa Bonda wydali 55 tysięcy euro na Coca-Colę do jednej sceny z No Time To Die

W „No Time To Die” widzowie zobaczą scenę, do której efektownego przygotowania niezbędne było 8400 galonów Coca-Coli. Producenci wpadli na niecodzienny pomysł i przez wiele godzin opryskiwali słodkim napojem jedną z ulic. 

Fani Jamesa Bonda muszą wciąż czekać na premierę „No Time To Die”. Choć debiut filmu został już po raz kolejny opóźniony, nie powstrzymuje to członków ekipy przed zdradzaniem smaczków z prac na planie. 

Lee Morrison, szef zespołu kaskaderów, potwierdził, że opracowanie jednej ze scen kaskaderskich wymagało ciekawych rozwiązań. Wykorzystano 8400 galonów (31797 litrów) Coca-Coli – słodkim napojem opryskano jedną z ulic, by ta stała się bardziej przyczepna i mogła posłużyć do kaskaderskiego wyczynu.

To podobno Daniel Craig wpadł na pomysł, który pozwolił jego dublerowi wykonać popisową akcję na motocyklu – Paul Edwards miał wyskoczyć na ponad 7-metrową rampę przy prędkości 60 km/godzinę, zniszczyć ścianę i spokojnie wylądować na brukowej posadzce. 

Lee Morrison potwierdził, że cała operacja zajęła sporo czasu: 

„Wydałem prawie 60 000 euro na opryskiwanie Coca-Colą Matery. Spryskiwałem Coca-Colą śliskie powierzchnie przez bardzo długi czas.”

Słodki napój miał zadziałać niczym lep i zmniejszyć poślizg nawierzchni we włoskim miasteczku, dzięki czemu kaskader mógł wykonać widowiskową akcję. Całość miała w ostateczności kosztować 55 tysięcy euro (251 900 zł). Niestety, wciąż nie wiemy, kiedy tak przemyślana scena zostanie zaprezentowana. 

Pamiętajcie jednak, że wkrótce w HBO mają pojawić się wcześniejsze części Jamesa Bonda, więc widzowie otrzymają szansę ponownego prześledzenia emocjonujących przygód brytyjskiego agenta.

Źródło: https://naekranie.pl/aktualnosci/nie-czas-umierac-produkcja-wydala-ogromna-kwote-na-cole-do-jednego-z-numerow-kaskaderskich-w-filmie-1603350552
https://www.nme.com/news/film/no-time-to-die-producers-poured-8400-gallons-of-coca-cola-on-italian-street-for-james-bond-stunt-2789981

Tagi: bond james bond nie czas umierać no time to die