Half-Life: Alyx x Bioshock na rozgrywce. Zbierający pochwały mod pokazuje ciekawe połączenie światów

News
875V
Half-Life: Alyx x Bioshock na rozgrywce. Zbierający pochwały mod pokazuje ciekawe połączenie światów
Iza Łęcka | 22.10.2020, 11:12

Od miesięcy czekamy na pokaz nowej odsłony serii Bioshock, tymczasem jeden z twórców modyfikacji wykorzystał okazję, by zaprosić graczy do odświeżonego świata. W jego wizji Rapture jest mrocznym miejscem, które obładowane zostało przeciwnikami.

Return to Rapture to modyfikacja łącząca Half-Life: Alyx z Bioshockiem. Dzięki twórcy o pseudonimie wim.buytaert.1988 gracze otrzymali możliwość odwiedzenia podwodnego świata. Nie mamy tutaj do czynienia z prostą modyfikacją, a zainteresowani mogą liczyć na historię oraz logi audio prezentujące dodatkowe szczegóły świata przedstawionego.

W grze nie zabrakło także przeciwników, których Alyx musi powstrzymać, odwiedzając podwodny świat. Pomysłodawca modyfikacji wykorzystuje znakomity system strzelania z produkcji Valve, co jeszcze bardziej intensyfikuje wrażenia.

W tym wypadku nie możemy mówić o idealnym odwzorowaniu Rapture, jednak autorowi udało się osiągnąć atmosferę znanego miejsca – jest ciemno, duszno, korytarze są ciasne, a niektóre miejsca żywo przypominają pozycję od 2K Boston. Fani IP są spragnieni wielkich przygód w uniwersum Bioshocka, tymczasem młody zespół powołany przez Take-Two i 2K Games ma opracowywać już nową grę. Dotychczas jednak nie otrzymaliśmy jakichkolwiek materiałów z projektu.

Trzeba przyznać, że Half-Life: Alyx jest wykorzystywane do coraz ciekawszych projektów – przypomnijmy, że wcześniej gra pomogła nauczycielom z Poznania.

Źródło: YouTube.com https://www.dualshockers.com/half-life-alyx-mod-bioshock/

Komentarze (19)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper