Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.10.2020 21:25
Sony w nowych zestawach PSVR dostarcza adapter do PS5
3411V

Sony w nowych zestawach PSVR dostarcza adapter do PS5

Japoński oddział PlayStation potwierdził nowe zestawy PlayStation VR. W pakiecie nie otrzymamy odświeżonych gogli do wirtualnej rzeczywistości, ale Sony zadbało o ważny szczegół: dorzuca do pudełka przejściówkę dla PS5. Firma przygotowuje klientów na nową generację.

Sony już na początku roku potwierdziło, że PlayStation 5 otrzyma pełne wsparcie wirtualnej rzeczywistości, ale Japończycy wciąż nie są gotowi, by zaprezentować nowy zestaw do VR. Według przecieków, sprzęt już powstaje, ale nie możemy liczyć, że zadebiutuje on w 2020 roku.

Producent jednak nie zapomina o już wydanym PlayStation VR – urządzenie może działać z PlayStation 5, ale ze względu na brak odpowiedniego portu, klienci muszą posiadać odpowiednią przejściówkę. Dzisiaj japoński oddział PlayStation potwierdził nowe zestawy do VR i w pudełku obok standardowych elementów, znajduje się właśnie wspomniany adapter.

Sony jeszcze nie zaprezentowało urządzenia, ale wkrótce bundle packi powinny zostać ujawnione na kolejnych rynkach i może właśnie w tym momencie zerkniemy na nową część.

Warto przypomnieć, że już dzisiaj Astro ujawniło spliter, dzięki któremu gracze będą mogli korzystać na PlayStation 5 z wcześniej wydanych headsetów.

PlayStation VR - zestaw 1

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2020/10/ps_camera_adaptor_for_ps5_included_with_new_japanese_psvr_bundles

Tagi: playstation 4 PlayStation 5 playstation vr ps vr PS4 PS5 psvr sony