Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 20.10.2020 10:01
Rocket League
659V

Rocket League z wielkim napływem graczy dzięki free-to-play. Motywy z Pogromców duchów na Halloween

Po przejściu Rocket League na model free-to-play gra przeżywa drugą młodość. Tylko na Steam tytuł zanotował w ostatnim miesiącu w kulminacyjnym momencie aż 146 tysięcy graczy bawiących się jednocześnie.

Serwery Rocket League cały czas przeżywają oblężenie w związku z udostępnieniem gry za darmo. Psyonix naprawdę dobrze przemyślało motywy free-to-play, bo nie wciśnięto tu na siłę pay-to-win (kupować można wyłącznie kosmetyczne akcesoria, efekty wizualne po strzeleniu gola itd).

Rocket League jest w związku z ogromnym napływem graczy cały czas rozbudowywane. Tym razem doczekaliśmy się aktualizacji 1.85 na wszystkich platformach, w której poprawiono kilka mniejszych bugów (np. wyświetlanie dokonań innego gracza na ekranie wyświetlanym po zakończeniu meczu).

Najważniejsza nowość to wprowadzenie halloweenowych motywów do Rocket League w ramach wydarzenia Haunted Hallows. Od 20 października znajdziemy w grze motywy wizualne z marki Ghostbusters ("Pogromcy duchów") a także nowe wyzwania i limitowane tryby (Haunted Heatseeker i Spike Rush)

Wydarzenie rozpocznie się dzisiaj o godzinie 18:00 i zakończy 2 listopada 2020 r.

Źródło: https://www.rocketleague.com/news/patch-notes-v1-85/

Tagi: Psyonix Rocket League