Iza Łęcka Iza Łęcka 20.10.2020 07:33
Share Factory Studio
846V

PS5 otrzyma nową aplikację do edycji filmów i tworzenia memów. Znamy pierwsze szczegóły Share Factory Studio

Sony na PlayStation 4 udostępniło SHAREfactory, które wraz z nadejściem nowej generacji, oferującej więcej możliwości, zostanie odświeżone. Na nowym PlayStation Store gracze znaleźli wzmiankę o Share Factory Studio, dzięki czemu poznaliśmy pierwsze szczegóły aplikacji.

PlayStation 4 umożliwiło nagrywanie materiałów, które następnie mogliśmy edytować i udostępniać w mediach społecznościowych. Sony nie zapomina o aplikacji, a ponadto pragnie zaoferować nową, lepszą propozycję, która pozwoli graczom zarządzać własnymi materiałami.

Na nowym PlayStation Store gracze dostrzegli Share Factory Studio, które zgodnie z opisem powraca, otrzymując wiele zupełnie nowych funkcji.

„Share Factory Studio na PS5 zawiera obsługę 4K HDR do tworzenia i edycji profesjonalnie wyglądających filmów bezpośrednio na konsoli. Dodawaj naklejki, tekst, efekty dźwiękowe, filtry, efekty kamery oraz inne elementy, aby tworzyć olśniewające filmy i udostępniać je w serwisie YouTube, Twitter lub znajomym bezpośrednio w Bazie gier.”

Gracze otrzymają również dostęp do Photo Editora, który umożliwia dostosowanie i udostępnianie zrzutów ekranu lub „tworzenie własnych, niepowtarzalnych memów”. Ponadto Sony udostępni ważną funkcję – gracze otrzymają możliwość wrzucania na PS5 swoich materiałów, które będą łączyć z nagraną rozgrywką:

„Zaktualizowana funkcja Toolbox pozwala na importowanie własnych filmów, zdjęć, muzyki i efektów dźwiękowych z urządzenia pamięci masowej USB.”

Nie ulega wątpliwości, że Japończycy pragną znacząco rozbudować funkcje tworzenia materiałów, co jest najpewniej związane z przyciskiem Create – teraz DualSense otrzyma rozszerzone opcje kreowania filmów i zrzutów. Share Factory Studio na PS5 otrzyma również wsparcie kamery oraz mikrofonu, co pozwala wnioskować, że producent pozwoli na nagrywanie komentarzy do opracowywanych filmów.

PS5 Share Factory Studio

Źródło: https://www.resetera.com/threads/a-look-at-the-new-playstation-store-website.309355/page-2#post-48908080

Tagi: playstation 5 ps5 Share Factory Studio sony