Iza Łęcka Iza Łęcka 19.10.2020 13:39
Xiaomi Mi Wireless Charging 80 W
957V

Xiaomi zaprezentowało ładowanie bezprzewodowe 80 W. Pokazano technologię „nowej generacji”

Xiaomi nie przestaje rozwijać autorskiej technologii szybkiego ładowania. Korporacja zaprezentowała „nową generację”, czyli pionierską propozycję bezprzewodowego ładowania 80 W Mi. Smartfon naładujemy w niespełna 20 minut.

Xiaomi jest jedną z korporacji, która systematycznie zaskakuje swoich klientów i prezentuje nowinki technologiczne. Już w marcu zaprezentowano bezprzewodowe ładowanie 40 W, natomiast w sierpniu do masowej produkcji trafiła technologia pozwalająca ładować smartfony z mocą 50 W.

Xiaomi podkreśla, że rozwój urządzeń mobilnych nie jest możliwy bez dbania o trwałość baterii oraz opracowywanie coraz szybszego ładowania. Wydaje się, że włodarze korporacji skrupulatnie stosują się do przytoczonego założenia, bowiem przedstawiają kolejną nowość.

Chiński potentat technologiczny ujawnił Mi Wireless Charging 80 W, dzięki której w jedną minutę uzyskamy 10% baterii (4000 mAh), w 8 minut dostarczymy 50%, a całą baterię smartfona naładujemy w zaledwie 19 minut. Dla porównania Mi Wireless Charging 30 W z 2019 roku osiągał 50% w około 25 minut, za to 69 minut zajmowało całkowite naładowanie baterii.

Zwróćmy uwagę, że Xiaomi niedawno wprowadziło Mi 10 Ultra, który jako pierwszy na świecie smartfon został wyposażony w technologię ładowania przewodowego o mocy 120 W i bezprzewodowego 50 W. Teraz wydaje się tylko kwestią czasu, kiedy otrzymamy urządzenie łączące 120W + 80W lub jeszcze bardziej zmyślne kombinacje pozwalające w ekspresowym tempie dostarczać moc do nowoczesnych smartfonów.

Poznajcie polskie ceny Xiaomi Mi 10T oraz Xiaomi Mi 10 Pro.

Źródło: Informacja prasowa: FIRST Public Relations Sp. z o.o.

Tagi: 80 w Mi Wireless Charging 80 W xiaomi xiaomi Mi Wireless Charging 80 W