Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 17.10.2020 15:30
iPhone ze słuchawkami we Francji
1707V

Apple iPhone ze słuchawkami tylko we Francji. Tamtejsze prawo zakazuje sprzedaży smartfonów bez nich

Wygląda na to, że choć Apple coraz bardziej uszczupla listę rzeczy dodawanych do kolejnych modeli smartfonów, to nie wszędzie takie działania przejdą. Przykładem jest choćby Francja i ich regulacje prawne. 

W ostatnich dniach Apple jest na ustach wielu osób związanych z branżą technologiczną. Wszystko przez wzgląd na zapowiedź nowej linii iPhone'ów z serii "12". Jedną z najbardziej zaskakujących informacji był fakt, iż tym razem pudełko zostanie uszczuplone o ładowarkę. To kolejny krok, zaraz po usunięciu słuchawek kilka generacji temu, który prowadzi do konieczności dodatkowych wydatków. 

Wygląda jednak na to, że nie wszędzie opakowania będą podobnie puste. Do ciekawych informacji dokopała się redakcja MyApple. Okazuje się bowiem, że we Francji każdy iPhone będzie sprzedawany w zestawie ze słuchawkami EarPods! Skąd decyzja? Cóż, jest uregulowania prawnie

Lokalne zasady obligują producentów telefonów do umieszczania słuchawek w zestawie, aby chronić najmłodszych odbiorców. Działanie ma zmniejszyć ryzyko narażenia na promieniowanie fal elektromagnetycznych, które mogą generować smartfony. Jest to bez wątpienia bezprecedensowa sytuacja, ale wyjątkowo ciekawa. I choć jest to najstarszy model zestawu do odbioru dźwięku, to wręcz chce się napisać - zawsze coś! 

 

Źródło: https://myapple.pl/posts/22243-iphone-y-we-francji-ze-sluchawkami-earpods-w-zestawie?

Tagi: Apple Francja iPhone słuchawki