Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 17.10.2020 15:53
Xbox Series X
1932V

Niektóre gry ładują się minimalnie szybciej na Xbox Series S, aniżeli Xbox Series X

Szef Xboksa oznajmił, że Xbox Series S będzie ładował gry w takim samym czasie, co Xbox Series X. Wszystko to dzięki różnicom w obsługiwanej rozdzielczości.

Microsoft nie zwalnia tempa. Wczoraj mogliśmy przeczytać o 30 zoptymalizowanych grach z myślą o Xboksie Series X i S, czyli tytułach, które w pełni wykorzystają moc nadchodzących sprzętów "zielonych". Okazuje się, że na obu sprzętach doświadczenia płynące z rozgrywki będą dosyć podobne.

Phil Spencer, szef Xboksa, ujawnił dla portalu Kotaku, że jest zaskoczony słabszym urządzeniem, który zaprojektowali jego inżynierowie, a przede wszystkim jego mocą, co pozwala generować w różnych tytułach stabilną liczbę klatek na sekundę, jak i krótkimi czasami ładowania, które są bardzo zbliżone do XSX, a w niektórych sytuacjach nawet i krótsze.

Zapewne zapytacie, dlaczego słabsza konsola będzie wczytywała dane w niemalże takim samym odstępie czasowym, co najmocniejsza konsola dostępna na rynku? Dlatego, iż XSX obsłuży gry w rozdzielczości 4K, a jego "słabszy brat" w niższej, zapewne 1440p. 

Jedną z największych niespodzianek dla mnie jest to, jak potężny jest Xbox Series S. Będziesz miał bardzo podobne doświadczenia między XSX a XSS.

 

Źródło: https://www.purexbox.com/news/2020/10/some_games_actually_load_faster_on_xbox_series_s_says_phil_spencer

Tagi: xbox series s Xbox Series X xss XSX