PS4 firmware 8.00. Sony przedstawia nowe funkcje, ulepsza PS4 i przygotowuje do premiery PlayStation 5

News
13972V
PS4 firmware 8.00. Sony przedstawia nowe funkcje, ulepsza PS4 i przygotowuje do premiery PlayStation 5
Iza Łęcka | 14.10.2020, 11:38

Sony właśnie potwierdziło premierę firmware 8.00 dla PS4. Teraz wszyscy gracze otrzymają dostęp do nowości, które przez kilka tygodni były sprawdzane przez testerów. Japończycy ujawnili pełną listę zmian i przygotowują na debiut aktualizacji.

Od kilku tygodni trwały testy firmware 8.00 dla PlayStation 4, tymczasem już dzisiaj aktualizacja trafi do wszystkich graczy. Sid Shuman z SIE Content Communications zapowiedział szereg nowości przygotowanych dla właścicieli PS4.

PS4 firmware 8.00 – szczegóły

Aktualizacja 8.00 nie jest kolejną łatką „stabilizującą” działanie PlayStation 4. Ulepszone zostały Party oraz system wiadomości – obecnie te dwie funkcje będą ze sobą ściśle powiązane. Po aktualizacji będziemy korzystać z takich samych „grup” podczas rozmów głosowych i wymiany wiadomości – wcześniej wszystko odbywało się w dwóch odrębnych aplikacjach. Wyraźnie zostało podkreślone, że opcja będzie dostępna na PS4 i trafi od razu na PS5.

Na PlayStation 4 znajdziemy także nowe awatary – Sony rozbudowało personalizację profili i udostępniło między innymi grafiki z Bloodborne, Journey, Ghost of Tsushima, God of War, The Last of Us Part II, The Last of Us Remastered, Uncharted 4: A Thief’s End oraz wielu więcej.

Gracze otrzymają także możliwość szybkiego wyciszenia wszystkich mikrofonów – w szybkim menu znajdzie się oczekiwana opcja, dzięki której automatycznie wyłączycie komunikację z innymi posiadaczami PS4.

Japoński gigant oferuje również „uproszczone i bardziej elastyczne funkcje kontroli rodzicielskiej”, dzięki którym szczegóły „komunikacji z innymi graczami” i „wyświetlania treści stworzonych przez innych graczy” zostały połączone i przedstawione jako „komunikacja i treści tworzone przez użytkowników”. Zmiana ma pomóc rodzicom w zarządzaniu informacjami.

Ponadto, dzieci otrzymają funkcję wysyłania do rodziców prośby o korzystanie z opcji komunikacji w określonych grach. Taka wiadomość trafi na skrzynkę e-mail i dopiero po zatwierdzeniu opcji, pociechy będą mogły z niej skorzystać.

Sony ulepszyło także dwustopniową weryfikację (2-Step Verification), która zostanie rozszerzona o obsługę aplikacji uwierzytelniających innych firm – będziemy mogli skorzystać z tej funkcji na PlayStation 4, smartfonie oraz w przeglądarce.

Co więcej, Japończycy usunęli możliwość tworzenia wydarzeń oraz prywatnych społeczności – jeśli jesteście w zamkniętych sesjach, to nadal otrzymacie do nich dostęp, jednak opcja zostanie wyłączona od aktualizacji 8.00, więc nie założycie kolejnych społeczności.

Na koniec japoński gigant aktualizuje aplikację PS4 Remote Play na urządzeniach mobilnych i PC, która otrzyma teraz nazwę PS Remote Play – w opcjach pojawi się również możliwość podłączenia PlayStation 5. Gracze będą musieli zalogować się do swojego konta PSN na PS5, by otrzymać dostęp do funkcji.

Źródło: https://blog.playstation.com/2020/10/14/ps4-system-software-update-8-00-launching-today/

Komentarze (111)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych