Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 10.10.2020 16:15
AC Unity
2455V

Assassin's Creed Unity w 60 FPS-ach na Xboksie Series X. Digital Foundry pokazuje ulepszoną grę

Digital Foundry pokazało, jak prezentuje się Assassin's Creed Unity na Xboksie Series X. Pozycja Ubisoftu działa w stałych 60 klatkach na sekundę.

Assassin's Creed: Unity nie miało łatwego życia - produkcja od Ubisoftu, a dokładniej od oddziału położonego w Montrealu, była przepełniona wszelakimi bugami i krytycznymi błędami, które uniemożliwiały swobodną rozgrywkę w okolicach premiery.

Rzeczona odsłona marki o zakapturzonych zabójcach miała spore problemy z utrzymaniem stałej ilości klatek na sekundę (30) na bazowych wersjach konsol od Microsoftu i Sony, szczególnie wtapiając się w tłum na ulicach XVIII- wiecznego Paryża. W takim momentach, szczególnie na PlayStation 4, FPS-y spadały nawet do liczby 22. Lepiej sytuacja wyglądała na Xboksie One X, obecnie najmocniejszej konsoli na rynku. Tam Assassin's Creed Unity działał najczęściej w okolicy 50 klatek na sekundę. Jak możecie zauważyć poniżej, dopiero Xbox Series X umożliwi rozgrywkę w stałych 60 FPS-ach.

A jak to wszystko prezentuje się w praktyce? Zerknijcie na poniższy materiał Digital Foundry, w którym Alex Battaglia i John Linneman dyskutują, jak bezbłędnie rzeczona odsłona najpopularniejszej marki Ubisoftu prezentuje się na next-genie "zielonych".

Tagi: Assassin's Creed: Unity Ubisoft Ubisoft Montreal