Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 10.10.2020 10:30
Ken Kutaragi playstation robotyka
1049V

Ojciec PlayStation idzie w kierunku robotyki. Ken Kutaragi skupi się na tworzeniu robotów

Ken Kutaragi, który odpowiedzialny jest za stworzenie PlayStation One, PS2 i PS3, wybrał ostatnio nową ścieżkę kariery i zajął się opracowaniem mobilnych robotów... Całkowicie za darmo!

Pamiętacie Kena Kutaragiego? Legendarny "Ojciec PlayStation" ma na swoim koncie stworzenie oryginalnego PlayStation, a potem także PlayStation 2, PlayStation Portable i PlayStation 3. Twórca odszedł z Sony w 2007 roku, przed premierą PlayStation 4 i od tamtego czasu niezbyt się wychylał, pozostając mniej i bardziej związanym z branżą technologiczną.

Mężczyzna postanowił teraz podjąć się jednak niezwykle trudnej pracy w robotyce! Siedemdziesięciolatek został nowym dyrektorem generalnym Ascent Robotics Inc., tokijskiego start-up'u zajmującego się sztuczną inteligencją. Jak sam przekazał, chce stworzyć roboty, które będą mogły wspomagać ludzi: 

Pandemia COVID-19 zażegnała stary spór o to, że roboty odbierają nam pracę. Teraz jest całkiem jasne, że jeśli chcemy osiągnąć nową rzeczywistości, potrzebujemy coraz więcej robotów w naszym codziennym życiu.

Trzeba przyznać, że jest to wyjątkowo ciekawy kierunek i bez wątpienia stoi za tym ogromna pasja - zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę, że Pan Kutaragi robi to całkowicie za darmo. Jak sam przekazał, nie zna jeszcze dokładnej daty zakończenia prac, ale chciałby dojść do etapu działającego prototypu w przeciągu najbliższego roku. 

Źródło: https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-10-08/playstation-inventor-starts-new-career-making-robots-for-no-pay?

Tagi: Ascent Robotics Ken Kutaragi PlayStation sony