Iza Łęcka Iza Łęcka 09.10.2020 13:33
Netflix logo
1595V

Netflix z podwyżkami cen w Europie. W Polsce jeszcze bez zmian

Część widzów Netflixa z europejskich krajów będzie musiała przygotować się na wyższe koszty pakietów. Jak na razie jednak podwyżki nie dotyczą Polaków, więc możemy być spokojni. Sprawdźcie szczegóły.

O podwyżkach i testowanych opcjach rabatów dotyczących Netflixa informowaliśmy już naszą społeczność wielokrotnie. Streamingowa platforma w ostatnim czasie może poszczycić się rosnącą popularnością, tworzonych jest coraz więcej zróżnicowanych produkcji, więc widzów nie omijają podwyżki cen.

Serwis PlayFront.de donosi, że w Austrii nastąpiła podwyżka cen pakietów Netflixa. Mimo iż standardowy pakiet nie uległ zmianie (jego cena wynosi 7,99 euro na miesiąc), tak już za pakiet HD (w Polsce określany jako standard) austriaccy widzowie zapłacą 12,99 euro (wcześniej 11,99 euro). Największa podwyżka dotyczy najdroższej opcji – zamiast 15,99 euro trzeba będzie zapłacić już 17,99 euro. W tej sytuacji mówimy już o drugim wzroście cen w przeciągu kilku miesięcy i jak podkreśla redakcja PlayFront.de, najpewniej za jakiś czas doświadczą jej użytkownicy Netflixa na terenie Niemiec. Od dawna ceny usługi w tych dwóch krajach były identyczne. Potentat streamingowy w żaden sposób nie tłumaczy powodu zwiększenia cen.

Musimy jednak podkreślić, że aktualnie w Polsce nie ma mowy o jakichkolwiek podwyżkach cen Netflixa, więc widzowie w naszym kraju na razie mogą być spokojni. Obecnie za poszczególne pakiety Netflixa zapłacimy:

  • podstawowy – 34 zł/ miesiąc
  • standard – 43 zł/ miesiąc
  • premium – 52 zł/ miesiąc

Sprawdźcie naszą recenzję najnowszego filmu Netflixa „Hubie ratuje Halloween” oraz co ciekawego warto zobaczyć w ten weekend na platformie.

Źródło: https://playfront.de/netflix-hebt-schon-wieder-die-preise-an/

Tagi: netflix Netflix w Austrii pakiety netflixa podwyżka cen Netflixa