Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.10.2020 17:41
SteelSeries PS5
3040V

SteelSeries Arctis 7 przygotowane na PS5 i Xbox Series X. „Słuchawki stworzone dla nowej generacji”

SteelSeries ujawnił nowe wersje SteelSeries Arctis 7, które zostały przygotowane, by działać z next-genowymi konsolami. Producent podkreśla, że headsety są „dedykowane nowej generacji konsol PlayStation i Xbox”.

Już w listopadzie na rynku pojawią się konsole nowej generacji, które choć mają działać z wcześniej wprowadzonymi na rynek headsetami, to jednak część producentów wykorzystuje sytuacje i przygotowuje nowe urządzenia. SteelSeries właśnie ujawnił serii Arctis 7X oraz Arctis 7P.

“Start nowej generacji konsol jest jednym z najbardziej wyczekiwanych momentów przez graczy na całym świecie. Nowa generacja konsol będzie przesuwać granice rozdzielczości, jakości wizualnej i liczby klatek. My natomiast chcemy dać graczom nowe doświadczenie dźwiękowe, godne nowej generacji. Wierzymy, że Arctis 7X i Arctis 7P będą, bez wątpienia, ulubionymi gamingowymi słuchawkami nowej generacji konsol wśród konsolowych graczy” – Ehtisham Rabbani, CEO SteelSeries

SteelSeries Arctis 7X to zdaniem producenta „najlepsze bezprzewodowe gamingowe słuchawki w wersji na Xbox Series X|S”. Firma podkreśla, że oryginalny model Arctis 7 wygrał wiele nagród, a teraz przygotowano wersję gotową na nową generację – urządzenie będzie także kompatybilne z Xboksem One.

Firma wykorzystała w tym wypadku transmiter 2.4GHz USB-C, dzięki któremu gracze mogą przełączać się między platformami Xbox, PlayStation, Nintendo Switch, PC i urządzeniami mobilnymi. Sprzęt korzysta z bezstratnej bezprzewodowej technologii o 2.4GHz o ultraniskim opóźnieniu.

SteelSeries Arctis 7X działa nieprzerwanie przez 24 godziny, a słuchawki zostały także wyposażone w certyfikowany przez Discord mikrofon ClearCast, opaskę pałąka jak z gogli narciarskich, przyciski kontroli (poziom głośności, wyciszenie mikrofonu, ChatMix) oraz umieszczone bezpośrednio na słuchawkach.

Natomiast SteelSeries Arctis 7P są promowane jako „najlepsze bezprzewodowe gamingowe słuchawki w wersji na PlayStation 5”. Tutaj otrzymujemy bardzo podobny model, ale bezprzewodowy transmiter USB-C jest mniejszy – brak kompatybilności z Xboksem. Sprzęt zadziała także z PS4, Nintendo Switchem PC i urządzeniami mobilnymi.

Ponadto, na słuchawce zamiast rolki z kontrolą ChatMix, znalazła się rolka odpowiedzialna za sidetone (znane również jako monitorowanie mikrofonu). Sidetone pozwoli dostosować odsłuch dźwięku z mikrofonu, dzięki czemu gracze mogą wybrać, jak dużo własnego głosu i otoczenia będą słyszeć.

SteelSeries Arctis 7X i SteelSeries Arctis 7P zostały wyceniony na 799 zł za sztukę.

Źródło: Informacja prasowa: SteelSeries

Tagi: SteelSeries SteelSeries Arctis 7P SteelSeries Arctis 7X