Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.10.2020 17:40
Superfan BlueGreen
1018V

Superfan BlueGreen to gra o fanbojach PlayStation i Xboksa. Bohaterowie „kłócą się o ekskluzywne gry”

Fani marki PlayStation i Xbox powinni zainteresować się grą zatytułowaną Superfan BlueGreen. Nie otrzymamy tutaj wybitnej oprawy, ale produkcja jest parodią przemysłu i hołdem dla całej branży.

Twórca Orphan of the Machine (pierwszej gry 4K i 120 fps dla Xboksa Series X) zapowiedział nową produkcję. Superfan BlueGreen przedstawia dwóch fanów konsol, którzy „kłócą się o gry na wyłączność, rozdzielczość, sprzedaż i teraflopy”. Superfan Green uwielbia GreenBox, a Superfan Blue preferuje Bluestation i raczej nikt nie będzie miał problemu z odróżnieniem prawdziwych platform.

Bohaterowie każdego dnia spotykają się przed domem i starają się przekonać drugą stronę, że to właśnie ich konsola jest lepsza. Pewnego razu sytuacja się zmienia, ponieważ „Moderator Świata Gier” wysyła ich na misję uratowania świata – ich śmierć nie ma znaczenia, bo tak naprawdę nikt ich nie lubi.

Deweloper Superfan BlueGreen chciał początkowo przerobić wszystkie gry ze swojego dzieciństwa, ale trwałoby to za długo, więc wrzuci wszystko do jednego wora i zaproponuje wiele gatunków.

W Superfan BlueGreen znajdziemy 9 światów, a każdy będzie zawierać dużą mapę – autor nie zmusi nas do podążania jedną ścieżką, ale sama opowieść w zabawny sposób zaprezentuje historię gier. W projekcie znajdziemy wiele lokacji, których zadaniem będzie pokazanie „irytującej strony” naszej branży, więc zmierzymy się z mikrotransakcjami, lootboxami, QTE, osiągnięciami/pucharkami, czasami ładowania, wyciętymi scenkami, dynamiczną rozdzielczością, czy też za pomocą błędów będziemy musieli ukończyć niektóre miejscówki.

Superfan BlueGreen zadebiutuje na początku 2021 roku i premiera odbędzie się na PlayStation 4, Xboksie One, Nintendo Switchu i PC. Następnie zostanie przygotowane next-genowe wydanie.

Źródło: https://gonintendo.com/stories/370056-superfan-bluegreen-a-game-about-two-console-fanboys-that-argue

Tagi: Orphan of the Machine Superfan BlueGreen zapowiedź